پست های وبلاگ

طراحی وب سایت برای موبایل

طراحی وب سایت برای موبایل

طراحی وب سایت برای موبایل

امروزه طبق آمار بیش از نصف بازار، در طراحی وب برای موبایل ها و تبلت ها بهینه نشده اند، اگر شما از این قافله عقب بمانید متاسفانه کسب وکارتان ضرر خواهید دید، حتما به این نکته توجه داشته باشید و به مسئله طراحی سایت و موبایل ها دقت نمایید در زیر نکاتی برای راهنمایی شما آورده ایم:

محتوای مناسب

از آنحایی که محتوا در خود وب سایت هم نیز مناسب است در موبایل نیز اهمیت بالایی دارد زیرا بیشترین جایی که کاربر به آن در موبایل دقت کند در وسط صفحه است. الکی داستان سرایی نکنید کاربران وقتی با موبایل ها در حال خواندن هستند زیاد حوصله ی مطالب طولانی را ندارند.

پیچیده نباشد

شما باید به قولی بخش ها را دم دست کار بگذارید تا او دیگر در موبایل به صفحات مختلف برای دیدن موارد دلخواه خود نرود باید از بودن در سایت شما احساس راحتی کنید تمام موردهای طراحی سایت خود در موبایل نیز بیاورید.

منوها را در موبایل با فکر طراحی کنید

در موبایل چون صفحه کوچک است باید مناسب زیر منوها را طراحی کنید سعی کنید بیش از حد زیر منو نگذارید تا کاربر دچار گیجی نشود ساده و زیبا طراحی کنید تا به راحترین شکل ممکن کاربر در منوها گردش کند.

اندازه مناسب برای فونت ها و دکمه ها در طراحی موبایل برای وب سایت

شما باید فونت ها را به اندازه ای از حالت دسکتاپ بزرگتر کنید تا کاربر راحت متن را بخواند و احساس اذیت شدن در سایت را نکند، همچنین دکمه ها را مناسب طراحی کنید تا کاربر در زمان لمس دکمه مثلا دکمه کناری را لمس نکند همه چی به اندازه و مناسب باشد خودتان را جای کاربر بگذارید استفاده کنید از طراحی خود تا ایرادات آن را در بیاورید.

تبلیغات مضر

از فلش ها برای تبلیغات استفاده نکنید این گزینه دیگر منسوخ شده در زمینه موبایل از تبلیغات پاپ آپی نیز خودداری کنید تا وب سایت شما کاربران را اذیت نکند این وموارد کاملا به کابوسی برای بازدید کنندگان وب سایت تبدیل شده است.

فرم ها غیر ضروری

تا جایی که می توانید فرم ها را خوب طراحی کنید تا کاربران بتوانند راحت آن را پر کنند و اگر جایی به فرمی نیازی نیست آن را به کار نبرید.

طراحی سایت ، طراحی سایت حرفه ای، طراحی سایت پارسایا، طراحی سایت فروشگاهی  ، طراحی سایت ارزان ، طراحی سایت با کیفیت بسیار بالا ، طراحی سایت آتلیه و عکاسان ، طراحی سایت وکلا ،   طراحی سایت شرکتی ، طراحی سایت پزشکی

Top