راهنمای سریع طراحی سایت

راهنمای سریع طراحی سایت

24 بهمن، 1394 2016-02-13 09:25:56 1800

وقتی شروع به طراحی سایت می کنید. مبحث سرعت بارگذاری سایت دارای اهمیت زیادی است. در ابتدا وقتی که طرح وب سایت، بر روی فوتوشاپ پیاده سازی می شود، حتی طراح به طور دقیق نمی داند سایت دارای چند صفحه خواهد بود. و کمتر به فکر سرعت لود سایت است.

چیزی که اینجا درباره آن صحبت می کنم بحث سرعت است؛ هنوز بسیاری به وسیله شیوه های قدیمی dial-up به اینترنت متصل می شوند. و این سایت های سنگین و شلوغ برای آن ها مشکل ساز خواهد بود.

سرعت بارگذاری سایتتان در مرورگر چقدر است؟ سرعت اجرا شدن سایتتان چقدر است؟ بله در اینجا درباره هر دو صحبت خواهد شد. زیرا بین این دو مورد تفاوت های زیادی وجود دارد.

شما باید هر دوی این موارد را برای کاربران سایتتان فراهم کنید. بسیاری از کاربران هنوز از اینترنت با سرعت پایین استفاده می کنند. 3G هنوز سرویس خوبی نیست، هنوز میلیون ها موبایل با پردازش های کند در بین افراد وجود دارد.

در اینجا چند مورد از این تکنیک ها وجود دارد.

 سرعت یعنی فروش، یعنی رقابت پذیری. اینکار باعث می شود افراد برای محتوای شما به سایت شما برگردند. سایت کند به کاربران حس بدی را منتقل می کند و آن ها دیگر تمایلی برای بازگشت به این سایت شما ندارند.

اینجا بحث اینترنت است، و شما باید رقابت کنید.

در اینجا یکسری داده نمایی برای توضیحات بهتر آورده شده،

 

web-design

 

شروع از موارد پر اهمیت

 

شما برای افزایش سرعت سایت ابتدا باید از محتوای سایتتان شروع کنید؛ کاربران سایت از طراحی سایت شما چیزی را متوجه نمی شوند، آن ها اولین چیزی را که مشاهده می کنند محتوای سایت شما است.

اگر محتوا، سایت شما را کند کرده باشد، هیچ کدام از شیوه های بهینه سازی نمی تواند مشکل کند بودن سایت شما را برطرف کند.

محتوا می تواند به چند طریق سایت شما را کند کند.

 

تصاویر پر حجم

 

تصاویر بزرگتر می تواند ظاهر بهتری داشته باشد و فروش شما را افزایش دهد. به این سایت نگاه کنید.

tend to sell better

نمایش این تصاویر عالی است، اما لطفا از آن ها کم تر استفاده کنید، و همچنین مطمئن شوید که تصاویر سایتتان را فشرده سازی کرده اید. به سایت زیر نگاهی بی اندازید:

https://compressor.io

همچنین اگر به این سایت نگاهی بی اندازید به حجم صفحات در دستگاه های موبایل پی خواهید برد.

 

web-design-agency

 

در این تصویر با توجه به حجم 1MB می توانید ببینید درون سایت چه اتفاقی می افتد.

اگر نمی دانید چگونه تصاویر را در سایت های ریسپانسیو بکار ببرید می توانید به این مقاله نگاهی بی اندازید.

 

تبلیغات و دیگر محتواها که از جاهای دیگر بارگذاری می شود.

 

بله، تبلیغات به عنوان محتوا شناخته شده می شود. مخصوصا وقتی داخل برچسب body قرار بگیرند. بدتر این است که تبلیغاتی که بکار می برید به شدت کند باشند. من زیاد دیدم که قبل از اینکه سایت بارگذاری شود یک مدت طولانی زمان برای بارگذاری تبلیغات از بین می رود.

تبلیغات سایتان را بررسی کنید تا زمان بارگذاری را کند نکند.سرورهای سرویس های ثالث، همه آن ها می تواند زمان بارگذاری سایت شما را طولانی کند. rss ها و شبکه های اجتماعی نیز می تواند روی سرعت بارگذاری سایت شما تاثیر بگذارد.

 

وقتی که خودِ طراحی سایت کند است

 

بله، بسیاری از سایت هایی که دارای محتوای سبک هستند و تصاویر کوچکی نیز در آن ها بکار برده شده می تواند به دلیل طراحی و استفاده از کدهای سنگین سرعت بارگذاری سایت شما را کاهش دهد.

منتها بسیاری از افراد برای طراحی سایت خودشان علاقه دارند سایتشان تا حد امکان دارای افکت ها و انیمیشن های زیادی باشد. اما امروزه فلش ها از بین رفته اند و جای آن ها را HTML5 و CSS3 پر کرده است. این خود دارای دلیل منطقی برای افزایش سرعت بارگذہاری سایت است.

 

افکت گذاری ها می تواند سایت را کند کند

 

سایت شما نیازی به افکت های موازی، انیمیشن هاو.. ندارد اما این به این معنی نیست که سایت شما باید یک محتوای خشک و بدون استایل داشته باشد ولی افزایش این افکت ها تجربه بدی را به بازدید کنندگان سایت شما خواهد داد و سایتتان را به شدت کند می کند.

طراحی سایت های بد فقط روی سرعت اینترنت تاثیر نمی گذارند آن ها کل کامپیوتر کاربر را کند می کند و رم کامپیوتر را پر خواهند کرد امروزه این سایت های برای موبایل ها، که بسیاری از آن ها کند است وقعا تجربه بدی را به کاربران منتقل می کند.

 

صحبت درباره حجم کدهای زیاد

 

در مورد فریم ورک های HTML و CSS  باید گفت که بسیاری از آن ها مانند bootstrap برای سایت های ساده می تواند سرعت آن ها را به شدت کم کند.

اگر به دنبال استفاده از فریم ورک هستید حداقل آن ها را با توجه به نیازتان دستکاری کنید و از حجم آن ها بکاهید. و کارهایی را که نیازی به انجام آن ها ندارید را از روی آن ها بردارید.

با بسیاری از فریم ورک های css می توان اینکار را انجام داد.

 

مجدداّ درباره تصاویر...

 

نه، درباره تصویر پر حجم صحبت نمی کنم، درباره تعداد زیادی از آن ها صحبت می کنم. در اینجا ما به جزییات توجه می کنیم، برای استفاده از پس زمینه ها، سایه ها، شیب ها و.. در طراحی سایت نباید از تصاویر استفاده کرد، در این جور مواقع باید از jquery,css,html استفاده کنید، احتمال دارد که حجم کدهای شما اندکی زیاد شود ولی در مقایسه با تصاویر، بسیار حجم کمتری دارد.

 

بنابراین، سایت های من سریعتر شده اند، درسته ؟

 

خب، در اینجا بسیاری از موارد تاثیر گذار در سرعت در طراحی سایت را مشاهده کردید، مخصوصا هنگامی که دارید از فریم ورک هایی مانند wordpress و یا هر مدل از آن ها استفاده می کنید، در اینجا فقط مقدمه ای از شروع طراحی وب سایت ها بیان شد برای ادامه می توانید به سایر مقالات طراحی سایت پارسایا مراجعه کنید.

طراحی سایت برای ملک ، طراحی سایت کارخانه  ،  طراحی سایت فروشگاه ، طراحی سایت برای شرکت  ، بهینه سازی وب سایت  ، طراحی سایت برای عکاسان و آتلیه های عکاسی  ،  طراحی سایت برای شخص

برچسب ها

آیا نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ با تیم کارشناسی ما تماس بگیرید

مشاوره تلفنی و حضوری به صورت رایگان 021-44480953