طراحی سایت رستوران,فست فود و کافه

طراحی سایت رستوران,فست فود و کافه

5 بهمن، 1394 2016-01-25 14:47:54 7245

طراحی سایت واقعا لذیذ برای رستوران ها , فست فودها و کافه ها

طراحی سایت برای رستوران ها و فست فود ها می تواند همراه با خلاقیت های زیادی باشد.آیا به این فکر کردید که عکاسی از غذاها تا چه اندازه می تواند سخت باشد؟ مثلا هنگام عکاسی چگونه می توانید بوی مطبوع غذارا درون عکس نشان دهید ؟

اما کارهای زیادی را در مورد طراحی سایت برای فست فودها و رستوران ها می توان انجام داد.

ایده این است که می توان یک طرحی خوب برای کاربران درست کرد که در آن ها ایجاد گرسنگی کند، و اطلاعات کافی را قبل از آمدن به رستوران در اختیار آن ها قرار دهد. در اینجا به 10 مورد از آن ها شاره می کنیم و مثال هایی از سایت های داخلی و خارجی را به شما نمایش می دهیم.

1 با یک عکس عالی شروع کنید

 

طراحی سایت اختصاصی رستوران ها

این ممکن یکی از ساده ترین راه ها برای نمایش رستوران شما باشد. برای اینکار باید با یک عکاس حرفه ای کار کنید. استفاده از عکس غذاهای ساده و یا عکاس آماتور می تواند طراحی شما را نابود کند و مشتریان شما را به جای اینکه بیشترکند کمتر کند.

از عکس هایی با نور ملایم که مثلا یک گوشت را با رنگ خوبی  نشان می دهد می توان استفاده کرد. نور کلید است. تمام تصاویر باید روشن و جذاب باشند. یک عکس از مقدار کم از یک غذا، می تواند از یک بشقاب پر شده از غذا بهتر باشد. در بعضی موارد سبزیجات می تواند از گوشت جذاب تر به نظر بیاید و رنگ غذا را بهتر نمایش دهد.

2 یک منو بسازید

طراحی سایت فست فود

بسیاری از مشتریان بالقوه شما می خواهند ببینند منوی شما چگونه است؟ یک منوی تحت وب داشته باشید.( برای منو فقط به pdf بسنده نکنید)

به همه نوع مشتری توجه کنید. منویی بسازید که کاربران سایت مایل باشند حتما به رستوران یا فست فود شما سر بزنند. شامل تصویر و هزینه باشد. یادتان نرود منو را به روز نگه دارید. هیچ چیز بد تر از نیست که وقتی مشتری به رستوران شما می آید، شما غذای انتخاب شده او را نداشته باشید.

3 به کاربران نشان دهید کجا بروند

طراحی وب سایت رستوران ها

محل رستوران و مسیرهای ورود به آن ها باید برای رستوران شما مشخص شده باشد. شامل آدرس برای هریک از شعب شما و موقعیت جغرافیایی روی موبایل. می توان زمان رسیدن از محل تا رستوران شما را نیز تخمین زد.

4 از ابزار آنلاین استفاده کنید

طراحی .ب سایت فست فود ها

یک وب سایت کارآمد با یک طرح کاربر پسندانه برای رستوران شما می تواند کلید موفقیت شما باشد.

شامل اینکه کاربر بداند آیا سفارش آنلاین دارید یا خیر، یا اجرای زنده در رستوران شما وجود دارد یا خیر بسیار مهم می تواند باشد.

هر کدارم از این ابزارها باعث راحتی پیدا شدن رستوران شما و استفاده از آن می باشد.

5 از گوشت تا محتوا

وب سایت خودتان را جالب نگه دارید. تا کاربران مدتی را در سایت شما بگذرانند.

به کاربرانتان درباره تاریخچه رستوران خودتان یا اینکه چرا منوی را به این شکل طراحی کردید توضیح دهید و اگر پاداش و یا تجلیلی از شما شده در وب سایتتان قرار دهید، به روز شدن دائمی منوی شما به بازگشت کاربران به وب سایت شما کمک می کند.

6 یک طرح و رنگ برای سایتتان انتخاب کنید

طراحی سایت پارسایا

حس خوبی را با انتخاب رنگ های مناسب برای ساییتان انتخاب کنید.رنگ های رستوران ها معمولا روشن هستند تا کاربران هنگام ورود به سایت حس خوبی داشته باشند.

برای مثال قرمز، در مطالعات نشان دهنده رنگی اشتها آور است. این یک رنگ بسیار متداول برای طراحی سایت های رستوران ها است.رنگی را انتخاب کنید که به لوگو و رستوران شما بیاید.

در نهایت، به تلفیق رنگ ها با توجه به عکس های که گرفتید توجه کنید.

7 برای موبایل هم سایت داشته باشید

طراحی سایت واکنش گرا

وب سایت یک رستوران خوب باید در همه دستگاه ها نمایش داده شود.(به مقاله طراحی سایت ریسپانسیو مراجعه شود). یک سایت واکنش گرا با نمایش رستوران در موبایل افراد باعث می شود تا موقعیت رستوران رانیز بتوان در موبایل آن ها ذخیره کرد.

مطمئن باشید آینده رستوران ها در سفارش آنلاین آن ها است. و منوهای شما باید برروی موبایل به درستی نمایش داده شوند.

8 اجتماعی و خندان باشید

به اشتراک گذاری تصاویر در شبکه های اجتماعی و ایجاد تخفیف باعث می شود تا مشتریانتان را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

9 گواهینامه و درجه رستوران

سایت خود را در سایت های مرجع که دارای بانک اطلاعاتی رستوران ها و فست فود ها هستند مانند فیدیلیو وصل کنید . و از کسانی که به رتبه بندی رستوران ها می پردازند بخواهید تا وب سایت شما را نیز معرفی کنند.

10 مسائل ساده را فراموش نکنید

از یاد نبرید که اطلاعات ساده رستوران را در قسمت های اصلی سایت قرار دهید. ارتباط با ما ، آدرس رستوران و ساعات کاری به راحتی باید در دسترس کاربران سایت قرار گیرد.

همچنین دکمه بازخورد را در جاهای مختلف سایت قرار دهید تا کاربران به راحتی نظرات خود را ارسال کنند.

 

سخن پایانی

طراحی سایت رستوران ها می تواند دشوار به نظر برسد ولی با یک طرح خوب و به جا و برنامه نویسی و پیاده سازی آن این کار می تواند به راحتی شکل بگیرد.

به کاربر گیری و همچنین نوع المان های سایت ها که در سایت های مختلف استفاده شده است فکر کنید، با اضافه کردن چند نکته کلیدی به آن ها می توان یک وب سایت منحصر به فرد برای خود به وجود آورید.

در آخر به امکانات پارسایا در طراحی وب سایت رستوران ها می پردازیم:

  • طراحی اختصاصی قالب مختص رستوران ها کافه ها و فست فود ها
  • سفارش سازی پنل مدیریتی
  • طراحی ریسپانسیو
  •  طراحی گالری برای قردادن عکس منوی غذاها
  • طراحی فرم تماس با ما

و پیاده سازی و طراحی هر امکان دیگری که شما مشتری عزیز نیاز داشته باشید.

برچسب ها

آیا نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ با تیم کارشناسی ما تماس بگیرید

مشاوره تلفنی و حضوری به صورت رایگان 021-44480953