مزایا و معایب طراحی سایت فروشگاهی ریسپانسیو

مزایا و معایب طراحی سایت فروشگاهی ریسپانسیو

24 بهمن، 1394 2016-02-13 12:39:59 1480

طراحی وکنش گرا

کاربران از دستگاه‌های مختلفی برای ورود به سایت استفاده می کنند.

در گذشته کاربران فقط از یک وسیله برای ورود به سایت استفاده می کردند، اما با بیشتر شدن تعداد موبایل ها و تبلت ها این روند تغییر کرده و افراد با استفاده از چند وسیله به گشت و گذار در اینترنت می پردازند.

تعداد بازدید از سایت‌ها و راحتی کاربران به ‌خصوص در وب سایت‌های فروشگاهی اهمیت زیادی برای صاحبان مشاغل دارد، چرا که اگر وب سایت ها و نحوه ثبت سفارش، راحت و آماده نباشد، ممکن است شما بخش کثیری از مشتریان خود را از دست بدهید. قبل از اینکه تصمیم بگیریم به یک طراحی واکنش گرا (responsive) نیاز داریم یا نه، باید معایب و مزایای آن را بدانیم.

 

طبق پیش بینی ها تعداد افرادی که از موبایل و تبلت برای گشت و گذار در اینترنت استفاده می کنند در حال افزایش است. و این عامل ما را وادار می کند در باره آن بیشتر بدانیم. در آینده بخش زیادی از خرید های اینترنتی از طریق موبایل خواهد بود، پس باید خود را برای مواجهه با آن آماده کنیم.

 

مزایا:

معمولاً طراحی واکنش گرا با یک مجموعه‌ای از کد های HTML و آدرس (URL) سرو کار دارد. به جای آنکه شما مجبور باشید تعدادی زیادی از کد ها را برای دستگاه‌های مختلف داشته باشید. تمام تغییرات در یک مجموعه از کدها اعمال می‌شود به جای آنکه در مجموعه های مختلف تغییرات را اعمال کنید . شما به سادگی می توانید تغییراتی که نیاز است در سایت اصلی انجام دهید و مطمئن باشید در تمام دستگاه‌ها این تغییرات نشان داده می‌شود.

به عنوان مثال اگر خواسته باشید رنگ پس زمینه سایت تغییر کند، با استفاده از طراحی واکنش گرا مطمئن هستید که در همه دستگاه‌ها این رنگ تغییر کرده اما در صورتی که از چند طراحی مختص به هر کدام از دستگاه‌ها داشته باشید باید این تغییر را در یکایک آن‌ها انجام دهید.

یکی از بزرگترین مزایای طراحی واکنش گرا مقیاس پذیری و بهبود تجربه و راحتی کاربر موبایل موقع  استفاده از سایت است.

یکی از مزایای طراحی واکنش گرا یکسان بودن ظاهر کلی سایت و در نتیجه احساس یکی بودن سایت در موقع نشان دادن در دستگاه‌های مختلف است. چون اگر شما از چند نسخه از قالب در سایت خودتان به ازای هر دستگاه استفاده کنید ممکن است بخشی از سایت در نسخه های مختلف یکسان نباشد، و کاربر احساس کند سایتی که در یک دستگاه خاص دیده می‌شود در دستگاه دیگر به یک سایت دیگر است.

 

معایب طراحی واکنش گرا برای سایت‌های تجارت الکترونیکی

سرعت بارگذاری سایت

یکی از بزرگترین چالش ها در تجربه کاری کاربر ,  عملکرد سایت است سایت‌های واکنش گرا به دلیل استفاده از استاندارد های جهانی مقدار کدی که در آن‌ها استفاده شده کمی زیاد است بنابریان در سرعت بارگذاری سایت کمی تأثیر گذار است حتی اگر شما بخواهید مقدار کمی اطلاعات در سایت استفاده کنید.

 

اگر شما بخواهید یک سایت ترکیبی و پیچیده با استفاده از یک طراحی واکنش گرا بسازید. ممکن است هزینه زیادی برای شما داشته باشد، که آن به آسانی با فتوشاپ نمی تواند ساخته شود responsive  توسط طراحان وب سایت به صورت دستی ساخته می‌شود همچنین باید برای سازگاری با دستگاه‌های مختلف بررسی متعددی شود.

اما به طور کلی از زمانی که بخواهید برای هر دستگاه یک طراحی جداگانه داشته باشید و هر بار برای انطباق نسخه های مختلف با نسخه اصلی وقت بگذارید مقرون به صرفه تر است.

 

همچنین ببینید:

طراحی سایت پارسایا ، طراحی وب سایت پارسایا

طراحی سایت فروشگاه

برچسب ها

آیا نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ با تیم کارشناسی ما تماس بگیرید

مشاوره تلفنی و حضوری به صورت رایگان 021-44480953