پرداخت به ازای مشاهده

پرداخت به ازای مشاهده

29 بهمن، 1394 2016-02-18 08:43:48 1692

پرداخت به ازای مشاهده  (CPI) یا "یا پرداخت به ازای هزار مشاهده" (CPM) ، واژه ای است که در تبلیغات رسانه ای کاربرد دارد. همان طور در تبلیغات آنلاین و بازاریابی وب بکار برده می شود. هزینه به ازای مشاهده به تبلیغات تجاری و بازاریابی آنلاین و یا کمپین های ایمیل مارکتینک اشاره دارد. این تبلیغات به صورت پرداخت تبلیغ کنندگان به ازای دفعات نمایش تبلیغ است. CPI به هزینه متحمل شده به ازای مشتریان بالقوه ای است که تبلیغ را مشاهده می کند. در حالی که CPM به پرداخت به ازای هر هزار مشتری که تبلیغ را مشاهده می کنند اشاره می کند. CPM همان پرداخت به ازای مایل است فقط مایل به هزار مشاهده تبدیل شده است.

 

هدف

 

پرداخت به ازای مشاهده، همراه با اصطلاحات هزینه به ازای کلیک و هزینه به ازای سفارش، برای ارزیابی تاثیرات و فایده های تبلیغات آنلاین هستند. CPI یک تبلیغات استراتژی آنلاین است که برای رسانه هایی مانند تلویزیون، رادیو که بر اساس مشاهده بینندگان تخمین زده می شود بکار برده می شود. CPI یک اندازه گیری قابل رقابت را برای اینترنت با سایر رسانه ها فراهم می کند.

 

google-adwords-advertising

 

مشاهده در مقابل نمایش صفحه

 

مشاهده نتیجه نمایش یک آگهی به کاربر است تا اینکه بخواهد یک صفحه وب سایت را به کاربر نمایش دهد. یک صفحه وب سایت ممکن است شامل چندین تبلیغ باشد. در این موارد، مشاهده یک صفحه ممکن است نتیجه مشاهده یک تبلیغ برای هر نمایش تبلیغ بوده باشد. برای شمارش تعداد نمایش آگهی ممکن است دقت صورت نگیرد و تقلب به وجود بیاید. یک سرور تبلیغاتی ممکن است کم کیفیت باشد و صفحاتی که مثلا رفرش می شوند را در نظر نگیرند و یک شماره یه تعداد نمایش آگهی بی افزایند. وقتی نرخ تبلیغات به عنوان CPM و یا CPI در نظر گرفته می شود، باید مقدار پرداخت دقیقا مطابق با نمایش هزار بار به کاربران باشد.

 

ساختار

 

پرداخت به ازای نمایش نشات گرفته از پرداخت برای آگهی و تعداد نمایش است.

 

هزینه به ازای نمایش ($) = پرداخت برای تبلیغات ($) / تعداد نمایش (#)

پرداخت به ازای نمایش گاهی اوقات با نام پرداخت به ازای هزار نمایش (CPM) گفته می شود تا راحت تر بتوان این اعداد را مدیریت کرد.

 


همچنین ببینید:

برچسب ها

آیا نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ با تیم کارشناسی ما تماس بگیرید

مشاوره تلفنی و حضوری به صورت رایگان 021-44480953