چرا طراحی خوب نتیجه بهتری در بازاریابی دارد

چرا طراحی خوب نتیجه بهتری در بازاریابی دارد

5 بهمن، 1394 2016-01-25 18:15:53 1700

ما به عنوان طراح سایت اهمیت لذت بردن از دیدن شدن یک سایت خوب را می دانیم. اما قضیه به اینجا ختم نمی شود. طراحی خوب خیلی بیشتر از خوب دیده شدن است; طراحی خوب یک ابزار برند سازی و بازاریابی قوی است که به نتیجه رسیدن شما کمک زیادی می کند.

در این وبلاگ ما 10 مورد از ابزارهای برند سازی و بازاریابی را به شما معرفی می کنیم که کمتر سایتی از این ایده ها استفاده کرده اند:

اولین نشان

با اولین چیزی که کاربر در وب سایت شما می بیند ،شروع می شود مانند: تصاویر، تصویر نوشته ها و رنگ ها. این ها چه پیغام هایی را به کاربران سایت می رسانند؟ آیا این ها مفاهیم را به خوبی منتقل می کنند و سازماندهی شده هستند یا شلوغ و بی معنی در کنار هم قرار گرفته اند ؟ هر پیغامی که کاربر سایت شما از این محتوا ها در نگاه اول برداشت می کند مقدمه ای بر برداشت از مابقی سایت است.

سایت شما باید به اندازه ای خوب طراحی شده باشد که کاربر باز هم در آینده به سایت شما سر بزند. باید محتوای خود را طوری قرار دهید که به سادگی قسمت های مختلف قابل دیدن و پیدا شدن باشد.

اثر گوش دادن

بعد از نگاه اولیه به سایت، کاربر باید دلیلی برای ماندن و چرخیدن درون سایت شما داشته باشد. بیشتر به آن ها نشان بدهید. به آن ها نشان دهید چیز بی همتایی در طراحی برای آن ها دارید.

بسیار خوب است که صفحه خانگی-عالی داشته باشید. منتها مابقی صفحات نیز باید به همین شکل یا نزدیک به آن طراحی شده باشند. بیشتر از نصف کاربران سایت معمولا از صفحه خانگی شروع به کار می کنند.

مشتری وفادار بسازید

royality customer to web design

بعد از اینکه کاربر را بعد از وارد شدن به سایت گیر انداختید. باید آن ها را تشویق به بازگشت به سایت خودتان بکنید. یک لوگوی زیبا، انتخاب های راحت و رنگبندی زیبا باعث بازگشت سریع تر کاربران می شود.

یک ارتباط خوب در طراحی با کاربران باعث می شود تا کاربر سایت نخواهد این سایت را فراموش کند. ممکن است این ارتباط یک تصویر یا متنی باشد که کاربر دوست دارد تا با آن تعامل داشته باشد. آن ها باید سایت شما را نگاه کنند و خودشان را ببینند(یا آینده ای که برای خود تصور کرده اند).

شروع محکم

web design recognition

طراحی با ثبات به پیدا شدن شما کمک می کند.هرکسی، هرجایی در سراسر دنیا می تواند برند خمیده MCDonald’s را تشخیص دهد .شما به همچین طراحی از پیش فکر شده نیاز دارید.

شیوه کار و تصمیم-گیری

وقتی شروع به تصمیم گیری درباره هدف خود می کنید باید با اراده وارد تجارت شوید. شما چه کسی هستید؟ شما می خواهید چه شوید؟ چرا کاربران می خواهند با شما تعامل داشته باشند؟اگر شما با خودتان درباره این سوالات فکر کرده باشید، به طور کلی انتخاب های بهتری دارید.

به این سوالات جواب دهید و یک طراحی خوب داشته باشید. اپلیکیشن موبایل خود را تولید کنید. وارد شبکه های اجتماعی شوید و به تولید محتوا مشغول شوید.

استفاده ساده و ارتباط

فراموش نکنید ارتباط با کاربران کار ساده است.شامل یک طراحی خوب و یکسری مفاهیم در طراحی سایت می شود . سایت شما باید سریع باشد، از آخرین تکنولوژی های وب و HTML استفاده کنید و عملکرد و کنترل کاربران را از راه های متداول تحت نظر بگیرید.

سایتی که کار کردن با آن ساده باشد کاربران بیشتر با شما ارتباط برقرار می کنند. تجربه کار لذت بخش باعث بازگشت کاربران به سایت شما و ایجاد مشتری وفادار می شود.

یک داستان معمولی بسازید

قمستی از برنامه طراحی و بازرایابی شما باید شامل داستان باشد. که باعث می شود کاربران سایت آن ها را برای یکدیگر بازگو کننند. که در نهایت باعث تولید و اضافه شدن به کاربران سایت شما می شود.

بعضی مواقع باید خودتان داستان ها را شرح دهید مانند اینکه چگونه این تجارت را شروع کردید. چرا به تولید این محصول مشغول هستید.

تشویق برای به اشتراک گذاری

می توانید فرصت های خوبی برای کاربران به وجود بیاورید تا اشتراک گذاری کنند.و این کار آن ها را تشویق کنید. این مدل از بازاریابی سنگینی قسمتی از بازاریابی و برند سازی را از رو دوش شما بر می دارد. زیرا کاربران جدید یا تجارت های جدید به سایت شما معرفی می شوند.

یک دکمه به اشتراک گذاری ساده را در دسترس قرار دهید که کاربر بتواند سریع آنرا پیدا کند. از قبل متن و تصاویری را که قرار است به اشتراک گذاشته شود به کاربر نشان دهید.

با اعتماد سازی شروع کنید

طراحی شما باید به اعتماد سازی کمک کند. سپس بازدید کنندگان را تشویق کنید تا وارد تجارت شما بشوند.

المان ها و تصویر نوشته ها می تواند تاثیر بسیار زیادی در اعتماد سازی سایت شما داشته باشد.(در سایت های فروشگاهی از نماد های اعتماد ساز استفاده کنید). یا نمایش تعداد شبکه های اجتماعی که در آن ها حضور دارید و یا ازتصویر خودتان در سایت استفاده کنید.

تغییر رفتار کاربر در سایت

در نهایت، برای گرفتن بهترین نتیجه در بازاریابی، به طرحی نیاز دارید تا رفتار کاربران را تشویق کند. تمام دکمه های سایت باید به راحتی پیدا شوند و کاربران را به صفحات مختلف بفرستند. مسیر یابی درون سایت باید کاملا مشخص و مختصر باشد.

نتیجه گیری

فراموش نکنید هر کاری که انجام می دهید، یا نمایش می دهید یا به کاربران می گویید، قسمتی از داستان برند سازی و شرکت شماست. جلوه های بصری خوب در سایت برابر با یک شرکت خوب است.

برچسب ها

آیا نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ با تیم کارشناسی ما تماس بگیرید

مشاوره تلفنی و حضوری به صورت رایگان 021-44480953