چگونه کارمندان خوب را برای کمپانی خود حفظ کنیم

چگونه کارمندان خوب را برای کمپانی خود حفظ کنیم

4 بهمن، 1395 2017-01-23 17:13:41 1766

8 دلیل که موجب می شود کارمندان خوب شغل خود را در شرکت طراحی سایت رها کنند

 

  1. بی احترامی به آنها و محول کردن مسئولیت های کم ارزش به آنها

کارمندان یک کمپانی انسان هستند و برای آنکه بتوانند عملکرد خوبی در کار خود داشته باشند نیاز به انگیزه و احترام دارند. اگر به افراد حقوقی کمتر از مقداری که حق آنها است داده شود، به آنها احترام گذاشته نشود و کاری که به آنها محول می شود در شان آنها نباشد به تدریج محیط کار برای آنها به یک محیط آزار دهنده و غیر امن تبدیل می شود که موجب می شود آنها کار خود را رها کنند.

  1. عدم وجود امکان ارتقاع برای آنها

افراد دوس ندارند که یک کار تکراری را هر روز و هر روز انجام دهند و تصور کنند که قرار است تا آخر عمر خود به همین کار مشغول باشند، آنها دوست دارند چیزهای جدیدی یاد بگیرند و چیزهایی که یاد می گیرند موجب ارتقاع و پیشرفت آنها در کارشان شود و کم کم کارهای با اهمیت تری به آنها واگذار گردد. اگر یک محیط کاری هیچ امکان ترفیع و پیشرفتی را برای کارمندان فراهم ننماید، کارمندان به تدریج از کار خود در این کمپانی خسته و نا امید می شوند و به سمت کمپانی های دیگری که امکان رشد ترقی در آنها دارند می روند.

  1. نابرابری و تمایز قائل شدن

هیچ کسی تمایل به کار کردن در محلی که در آن افراد بر اساس توانایی ها و قابلیت هایشان از یک دیگر متمایز نمی شوند و در آن تبعیض جنسیت (زن یا مرد بودن)، تبعیض نژادی و بسیاری دیگر از انواع تبعیض ها در میان افراد وجود دارد، ندارد. اگر در یک کمپانی به همه افراد از هر رنگ و قوم و جنسیتی که هستند نگاه برابری وجود نداشته باشد، کارمندان آن کمپانی تمایل خود را به کار کردن در آن محیط از دست می دهند.

  1. بی روحیه بودن کارمندان و نداشتن دلگرمی

زمانی که افراد از محلی که در آن کار می کنند لذت نبرند، به تدریج به قدری کار آنها برایشان آزار دهند می شود که بدبین و پرخاشگر می شوند و به دنبال بهانه ای برای انجام ندادن کار خود می گردند.  چنین محیطی کارمندان را به فرار سوق می دهد.

  1. قدر دانی نکردن و پاداش ندادن به آنها

همه افراد نیاز دارند برای کارهایی که انجام می دهند گهگاه از آنها تشکر و قدردانی شود، این قدر دانی می تواند به صورت یک مکالمه کوتاه درباره میزان رضایت و خرسندی صاحبان کمپانی از عملکرد شخص باشد و نیازی به پرداخت بهای سنگینی برای دادن هدیه های گران قیمت به کاررمندان نمی باشد. محیطی که کارمندان آن دائما برای اشتباهات مختلفشان تنبیه می شوند اما برای کارهای خوبشان تشویق نمی شوند محیط خوبی برای ماندن کارمندان نمی باشد و آنها سریعا این مساله را می فهمند و محیط کاری خود را ترک می کنند.

  1. مایوس کردن کارمندان

خلاق بودن کارمندان و دادن ایده های جدید قلب تپنده یک کمپانی است و دادن این شانس به کارمندان که بتوانند ایده های خلاقانه خود را بیان کنند علاوه بر آنکه موجب دادن روحیه به کارمندان می شود فرصت پیشرفت با استفاده ایده های خلاقانه برای کمپانی نیز فراهم می نماید. اگر صاحبان یک کمپانی به نظرات کارمندان خود وجه نکنند، به تریج کارمندان خوب خود را از دست می دهند.

  1. ارتقاع دادن افراد نامناسب

برخی از صاحبان تجارت های مختلف از ارتقاع دادن کارمندانی که از خودشان خلاق تر و باهوش تر هستند می ترسند و تصور می کنند که ارتقاع دادن آنها موجب می شود که آن کارمندان بخواهند با خودشان در رقابت تنگاتنگ قرار بگیرند. به خاطر داشته باشید که ارتقاع ندادن کارمندان باهوش از ارتقاع دادن آنها خطرناک تر است زیرا اگر آنها از کار کردن با شما دلسرد شوند شما علاوه بر آنکه یک کارمند قوی را از دست می دهید یک کارمند قوی را کاملا رایگان به رقبای خود پیشکش می کنید.

  1.  ارزش قائل شدن به رتبه افراد نه تلاش آنها

زمانی که در یک کمپانی سلسله مراتب و رتبه افراد بیشتر از تلاش آنها اهمیت داشته باشد علاوه بر آنکه کمپانی فرصت های بسیاری را که افراد باهوش زیر دست می توانند برای آن فراهم کنند از دست می دهد بلکه به مرور این افراد باهوش اعتماد به نفس خود را برای اظهار نظر و تصمیم گیری درباره مسائل مربوط به شغل خود از دست می دهند و نهایتا تمایل خود را به همکاری در آن کمپانی از دست می دهند.

برچسب ها

آیا نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ با تیم کارشناسی ما تماس بگیرید

مشاوره تلفنی و حضوری به صورت رایگان 021-44480953