5 نکته مهم برای طراحی فرم ورود کاربران

5 نکته مهم برای طراحی فرم ورود کاربران

24 بهمن، 1394 2016-02-13 13:44:13 1383

این روزها امنیت اطلاعات روز به روز مهم تر شده و به یک مسئله اساسی تبدیل شده، از مشتریان اینترنتی بانک ها تا سایت هایی که بازی های آنلاین برگزار می کنند، در همین راستا فرآیند وارد شده به حساب کاربری کاربران (Login) اهمیت بسیاری پیدا می کند در زمان ایجاد یک وب سایت و تمرکز بالایی را طلب می کند .

شما ممکن است فرآیند وارد شدن به سایت را یا خیلی نامناسب و سخت و نسبتا پیچیده طراحی کنید یا به صورت خیلی ساده، ما سعی داریم در این مقاله شما را راهنمایی کنیم که ساده ترین روش را پیاده سازی کنید، تا حس راحت بودن این فرآیند به کاربر منتقل شود.

در دید کاربر باشد

به طور باورنکردنی بعضی از وب سایت های فروشگاهی فرآیند ورود خود را در زیر منوهای خود طراحی می کنند و یا در جایی دیگر از صفحه که کاملا گم است و حس پنهان بودن را به کاربر منتقل می کند.

مشکل اصلی در قرار دادن فرآیند ورود در منو این است که کاربران ممکن است با این نوع طراحی کنار نیایند و در نیمه راه سایت شما را ترک کنند در بعضی مواقع نیز طراحی در جاهای پنهان یا جایی که کمتر چشم کاربر به آن نقاط می خورد، باعث کلافگی کاربر و خروج از وب سایت شما می شود، تا جایی که امکان دارد باید این فرآیند را ساده کنید، فرم ورود خود را به صورت استاتیک قرار دهید جایی که اولین نگاه کاربران در وب سایت ها به آن معطوف می شود قسمت بالای سایت جای مناسبی می تواند باشد یا اگر نمی خواهید فرم استاتیک در صفحه اول طراحی کنید، دکمه یا متن فرآیند ورود را طوری بزرگ و مشخص طراحی کنید که سریعا چشم کاربر را جذب کند.

شبکه های اجتماعی

واقعیت این است روزانه بیشتر و بیشتر از وب سایت های بزرگ در جهان در حال استفاده از فرآیند ورود به وسیله ی حساب کاربری خودتان در شبکه های اجتماعی هستند، بدین وسیله شما با مشخصات حساب خود در فیس بوک یا گوگل پلاس یا باقی این شبکه ها می توانید وارد سایت مورد نظر شوید، از نظر میدیریتی این مزیت خیلی از زمان کاربر را صرفه جویی می کند و بدون ثبت نام که گاهی می تواند وقت گیر و عذاب آور باشد حس راحتی به او ببخشد.

استفاده از ایمیل

ورود با اطلاعات شبکه های اجتماعی می تواند فرآیند وارد شدن به بخش کاربری وب سایت را راحت کند، اما میلیون ها نفر در دنیا وجود دارند که ترجیح می دهند اطلاعات شخصی خود در این شبکه ها را به اشتراک نگذارند با سایت شما و فقط ترجیح می دهند که آدرس ایمیل خود و رمز عبور را ثبت کنند برای دسترسی به بخش کاربری، فقط دقت داشته باشید که برای اولین بار وقتی برای ورود، ایمیل را از کاربر درخواست کردید بابت نام کاربری، بعد از وارد شدن دوباره به کاربر نگویید که نام کاربری خود را عوض کند این باعث کلافگی و ناخوشایندی کاربر می شود در همان اولین ورود برای او شفاف سازی کنید که ایمیل شما همان نام کاربری شما می باشد.

راه برگشت بگذارید

معمولا افراد رمز عبور خود را فراموش می کنند، پس بهتر قسمت فراموشی رمز عبور را کاملا مشخص طراحی کنید که کاربر سریعا آن را ببیند و دچار سردرگمی نشود، عاقلانه نیز می باشد که این قسمت را از نظر عملی چک کنید که ببینید درست کار می کمد یا خیر چون اگر درست کار نکند باز هم باعث کلافگی کاربران می باشد و در نتیجه دیگر کاربر به سایت شما بر نمی گردد و متاسفانه این امر ممکن است برای هزاران نفر رخ دهد.

اهمیت بر چسب ها

وقتی شما برچسب را داخل فرم نظر قرار دهید دیگر نیازی کاربر به دنبال اینکه فرم مورد نظر چی را از شما درخواست کرده بگردد و در سریع ترین حالت ممکن و به راحتی شروع به پر کردن فرم می کند.

طراحی یک فرم ورود برای کاربران علم خاصی نمی خواهد در واقع بیشتر مهم این است که خود را به جای کاربری بگذارید که اولین فرم را مشاهده می کند، در این لحظه است که کاستی ها یا مشکلات را در خواهید یافت، راحت بگویم اگر مادر یا مادر بزرگ شما بتوانند راحت با فرم شما ورود کنند یعنی دیگر مشکلی ندارید و به راحتی میلیون ها نفر از سراسر جهان می توانند از آن استفاده کنند.


همچنین ببینید:

برچسب ها

Error: SELECT * FROM tags_relations where post_id='83' GROUP BY tag_id

Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'saftysign_mrs.tags_relations.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by