6 مهارتی که هر طراح سایتی لازم دارد

6 مهارتی که هر طراح سایتی لازم دارد

26 بهمن، 1394 2016-02-15 13:33:55 1389

با توجه به آماری که موسسه ی Bureau of Labor Statics  منتشر کرده است طراحان و توسعه دهندگان وب سایت بین سال های 2012 تا 2020 ، 20% افزایش خواهند داشت که سریع تر از حد متوسط می باشد. اگرچه نا امید کننده هست که هنوز فرق بین طراحان سایت و توسعه دهندگان آن هنوز زیاد مشخص نیست،این مقاله برای شروع در طراحی سایت و تجربه بدست آوردن می تواند به شما کمک کند در این زمینه موفق تر باشید.

در زیر برخی از مهارت های هسته ای مهم که می تواند به یک طراحی کمک کند تا موفق تر عمل کند را ذکر می کنیم البته منهای اصول اولیه HTML  و CSS

جاوا اسکریپت

زمانی بود که کاربران از جاوا اسکریپت ترس داشتند و در نتظیمات مرورگر خودشان آن را خاموش می کردند.

البته دیگر امروزه اینطوری نیست، از اپلیکیشن موبایل گرفته تا وب سایت ها و برنامه های کاربردی از جاوا اسکریپت استفاده می کنند.

با تسلط بر جاوا اسکریپت می توانید به عیب یابی راحت سایت ها در این مورد بپردازید و یا در پروژه های خود از آن استفاده کنید که کمک موثری به خودتان در زمینه طراحی سایت می کنید و تجربه ی بیشتری در این زمینه بدست می آورید.

منابع مرجع برای آموزش جاوا اسکریپت:

سیستم های مدیریت محتوا (CMS)

Joomla  WordPress, Drupal , چند مورد معروف از سیستم های مدیریت محتوا می باشند.

سیستم های مدیریت محتوا بخش اعظمی از دنیای وب را تشکیل می دهند، به خاطر اینکه می توان راحت با آنها یک وب سایت طراحی کرد ، محبوبیت بالایی دارند. کار با این مدیریت محتواها می تواند واقعا تجربه خوبی باشد می توانید قالب یک سایت با آن ها را برای خود اختصاصی سازی کنید. همه آنها از HTML  و CSS  و کد هسته آنها با PHP  نوشته شده است که نباید برای یک طراح وب آشنا شدن با این موارد سخت باشد.

منابع مرجع برای آموزش سیستم های مدیریت محتوا:

طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا

با توجه به تحقیقات صورت گرفته از سایت Pew 58 درصد بزرگسالان از گوشی هوشمند استفاده می کنند و بیشتر آنها سنشان میان 29-19 می باشد. امروزه در ایجاد یک وب سایت خیلی مهم است این را در نظر بگیریم که خیلی از کاربران با موبایل یا تبلت خودشان وارد سایت می شوند، ریسپانسیو بودن سایت به محبوبیت سایت شما کمک بسزائی می کند.

منابع مرجع برای طراحی ریسپانسیو:

برای مهارت خود تحقیق کنید

Stackoverflow  مکان خوبی برای پرسش هزاران هزاران سوال می باشد، ولی نباید تنها منبع شما باشد. شما در این منابع می توانید تکه کدهایی که لازم دارید را بیابید و از آن برای کاهش زمان کد نویسی خود استفاده کنید، همچنین می توانید به سوال های دیگران نیز جواب بدهید زیرا برای تجربه ی بیشتر گزینه ی مناسبی می باشد.

سئو

مسلما هر طراح سایتی باید در زمینه ی بهینه سازی سایت اطلاعات کافی داشته باشد و راجب المان هایی که موتور جستجو برای رتبه بندی سایت شما در نظر می گیرند واقف باشد، تمامی عناصر باید در نظر گرفته شود مانند سرعت بارگذاری صفحه، قابلیت ریسپانسیو بودن، رعایت متا تگ ها و غیره.

منابع مرجع برای سئو:

همچنین برای طراحان وب مهم است که چه کارایی انجام ندهند تا سایت پنالتی نگیرد یا چه اشتاباهاتی انجام ندهند تا سایت شما رتبه منفی بگیرد.

امنیت

طراحان وب سایت باید در زمینه امنیت نیز اطلاعاتی داشته باشند اول از همه  بتوانند کد خود را آنالیز کنند و اگر حفره ی امنیتی وجو داشت آن را برطرف کنند.


همچنین ببینید:

برچسب ها

آیا نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ با تیم کارشناسی ما تماس بگیرید

مشاوره تلفنی و حضوری به صورت رایگان 021-44480953