7 باور اشتباه در مورد پول که شما را فقیر نگه می دارد

7 باور اشتباه در مورد پول که شما را فقیر نگه می دارد

25 آبان، 1395 2016-11-15 12:28:06 1402

این احتمال وجود دارد که شما نیز باورهای غلطی درمورد بدست آوردن پول داشته باشید. در اینجا به 7 مورد از این باورها اشاره خواهیم کرد.

مهم ترین این اعتقادات اشتباه این است: پول به شما خدمت می کند. شما رئیس هستید و اون یک خدمتکار خیانکار است. پول دو هدف را دنبال می کند: اون به ما این اجاره را می دهد که راحت زندگی کنیم. و اون وسیله ای است که به شما این اجازه را می دهد که به در این دنیا کارهای بهتری را بتوانیم انجام دهیم. بگذارید پول به شما خدمت کند.

 

پول همه چیز نیست

 بسیاری از افراد بر این باور هستند که پول خریدار شادی در زندگی آن ها نیست. زیادش باعث دردسر هست تا ارزش و دارایی برای اشخاص. فکر می کند شادی از کمی بدست می آید. پول یک ابزار و معیار برای موفقیت است.

چون افراد فقیر به دنبال یادگیری مداوم نیستند و یا به فکر راه کارهایی که می توان موفق شد نیستن.

از طرف دیگر افراد موفق به دنبال تحلیل پروسه موفقیت و رسیدن به رویا ها اهداف خودشان هستند.

 

شما نمی دونید چگونه دریافت کنید

کدوم یکی از ما می تونیم خیلی راحت بخوایم که افراد پول ما را پرداخت کنند و یا برای دریافت پول به دنبال مذاکره هستیم؟

کدوم یکی از ما می دونیم که واقعا تا چه اندازه می تونیم یک ارزش را به وجود بیاوریم؟ قطعا به درستی نمی‌دانیم.

من به تازگی ویروس ها و بدافزارهای یک طراحی سایت فروشگاه اینترنتی رو از بین بردم ولی به این دلیل که نمیدونستم که واقعا این کار من ارزش دارد درخواست پول از آن ها نکردم و رایگان این کار انجام دادم.

 

شما از پول که دارید قدردانی نمی کنید

از جایی که ما نمیدونیم باید پول بگیریم از مردم وقتی هم که اونرو به دست می آوریم نمیدونیم چطور باید شکر گذار این پول باشیم. اینکار را از الان می توانید شروع کنید، به سپاسگذار بودن در رابطه با پولی که بدست می آورید. حتی سکه ای و یا پولی را که در خانه به چشمتان می‌خورد می توانید برای آن ها نیز سپاسگذار باشید.

سپاسگذاری مغز انسان‌ها را مجددا قلب بندی می‌کند. باعث می شود که بخوایم بیشتر بدست بی‌آوریم و برای آن سپاسگذار باشیم.

 

شما یک تصویر فقر از خودتان دارید

شما با ذهنیتی از فقر که از کودکی از خودتان دارید رشد خواهید کرد. اگر می‌خواهید یک شغلی برای خودتان انتخاب کنید باید این اعتقاد را کنار بگذارید. این قدم اول برای تغییر باورهای شماست. این اعتقادات موجب می شود شما حس بی لیاقتی داشته باشید. معمولا این حس مثل یک سم از یک شخص بر روی شما تاثیر خواهد گذاشت.

وقتی شما بدانید که شما هم دارید یک کار برای این دنیا انجام می‌دهید باعث می‌شود که حس مفید بودن داشته باشید. و در اینصورت با اشتیاق کار خودتان را دنبال خواهید کرد.

با اینکار حس هوشیاری شما گسترش پیدا می‌کند و با یک حس درست حداقل از اینجا به بعد رشد شخصیتی خواهید داشت.

 

ثروت خانواده شما را از هم جدا خواهد کرد

اگر خوانوده شما صبح تا شب کار می کردند تا بتواند در نهایت غذایی داشته باشید و یا قبض هایتان را پرداخت کنند قطعا این باعث می‌شود شما بدست آوردن پول را یک کار بد بدانید.

شما بر این اساس پول را همیشه برای اینکه در خانواده شما رخنه ایجاد کرده سرزنش می‌کنید.

 

شما هیچ چیز نمی‌دانید

سیستم‌های آموزشی بسیار ضعیف است. هیچ کار واقعی را به دانش آموزان یاد نمی‌دهد. این سیستم آموزشی ما را آموزش می دهد تا کارمندان خوبی باشیم. این سیستم هیچگاه به ما یاد نداد که یک ارزش را به وجود بیاوریم، یا چگونه پول کار می‌کند. این سیستم به ما یاد داد که چگونه رویا را کنار بگذاریم و به واقع گرا مطلق باشیم. یک حرفه را یادبگیرید و از این پس یک زندگی معقول و مناسب داشته باشید. "معقول خوب است منتها عالی بهتر است."

 

پس به شما بستگی دارد که اگر می خواهید موفق بشوید یک کار و حرفه را باید آموزش ببینید. باید کتاب هایی را که در مورد بدست آوردن پول است مطالعه کنید راه دیگری برای موفقیت وجود ندارد باید یاد بگیرید و مغز خودتان را یادگیری عادت بدهید.

 

این با شما شروع خواهد شد

یک مورد از 7 موردی که به شما معرفی کردیم این است که شما باید مسئولیت کارهایتان را بر عهده بگیرید. بیشتر افراد دیگران و یا محیط را مقصر اتفاقات می دانند ولی این را بدانید هر اتفاقی در زندگی شما می‌افتد شما مسئول آن هستید و نباید کس دیگری را به خاطر آن سرزنش کنید.

در نهایت برای رشد باید هدف گذاری کنید سختی بکشید و شکست بخورید تا راه موفقیت را پیدا کنید تا در راستای موفقیت بتوانید گام بردارید.

برچسب ها

آیا نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ با تیم کارشناسی ما تماس بگیرید

مشاوره تلفنی و حضوری به صورت رایگان 021-44480953