تالار|تالارعروسی|تالار پذیرایی|سالن عروسی|تالار تشریفات

انتخاب تالار عروسی جهت برگزاری جشن­های عروسی همواره یکی از اولین دغدغه­هایی است که عروس و داماد و همچنین خانواده­های آن­ها با آن مواجه هستند. عوامل زیادی در این انتخاب می­تواند مؤثّر باشد؛ شیک و مجلّل بودن تالار پذیرایی، مدرن بودن، مقدار هزینه­ای که باید جهت رزرو آن پرداخت شود و حتّی چگونگی برخورد پرسنل تالار با میزبان مجلس و میهمانان و مسیر دسترسی نیز آن از عواملی است که جهت انتخاب تالار تشریفات مدّنظر قرار داده می­شود. برای این انتخاب می­توانید از شرکت­ها و افرادی که در زمینۀ خدمات مجالس فعالیّت دارند کمک بگیرید.

تالار عروسی تالار پذیرایی

اولین اقدامات جهت برگزاری تالار عروسی

سعی کنید اولین اقدامی که پس از شیرینی خوران و تعیین زمان برگزاری مراسم عروسی انجام می­دهید، تعیین سالن عروسی (تالار، تالار عروسی یا تالار پذیرایی) باشد، زیرا سالن­ عروسی که کیفیت مناسب و خوبی دارند، همواره شناخته شده هستند و از این رو به سرعت پر می ­شوند.

از نخستین مواردی که کمک زیادی به شما می­کند تا از بین تعداد زیادی از سالن­ های عروسی و یا تشریفاتی که در نظر گرفته­اید، چند گزینه را حذف کنید و گزینه­ هایی با تعداد کمتر برایتان بماند تا شما را از سر در گمی رهایی بخشد و قدرت انتخابتان را بالا ببرد، هزینه­ ای است که می­خواهید جهت رزرو تالار متقبل شوید. زیرا به عنوان مثال اگرتمایل به رزرو سالن­های گران را نداشته باشید، گزینه­های گران را به راحتی از لیست خود حذف کرده و انرژی خود را بر دیگر گزینه­هایی که باقی مانده است متمرکز می­کنید.

در انتخاب جایگاه برگزاری مراسم عروسی خود دقت داشته باشید. اگر زمان مراسم­تان در فصول سرد یا ماه­هایی که هوا اندکی سرد است برگزار می­شود، سعی خود را بر آن دارید که از رزرو سالن­ های روباز خود داری کنید و مراسم عروسی­تان را در باغ برگزار نکنید.

 

انتخاب محل برگزاری تالار پذیرایی

محل و موقعیت سالن برگزاری مراسم­تان را نسبت به محلّ زندگی، آرایشگاه، گل فروشی و آتلیه خود بسنجید. آیا سالنی که انتخاب خواهید کرد، در روز عروسی از نظر رفت و آمد برای شما مشکلی ایجاد نخواهد کرد!؟ همچنین اگر سالن یا تالار عروسی انتخابی شما در منطقه­ ای قرار گرفته که به لحاظ ترافیکی شلوغ و پر رفت و آمد است، بهتر است که  مهمانانتان را در جریان این موضوع قرار دهید و در صورتی که نقشۀ مسیر تالار عروسی را در پشت کارت دعوت عرروسی­تان چاپ کرده­اید، کم تردّد ترین خلوت­ ترین مسیر را در نقشه نمایش دهید.

در انتخاب تالار پذیرایی تعداد مهمانان خود را در نظر داشته باشید، زیرا برخی از سالن­ها مراسمی را قبول می­کنند که تعداد خاصی مهمان حضور داشته باشند (مثلاً 500 نفر یا 300 نفر به بالا)، علاوه بر این، در صورت بزرگ بودن باغ یا تالار و کم بودن تعداد مهمانان، جشن عروسی بی­رمق و سرد به نظر خواهد رسید، بنابراین اگر مهمانان کمی دارید، از رزرو سالن­های بزرگ خودداری کنید. بعلاوه در نظر داشته باشید که آیا پارکینگ سالنی که انتخاب کرده­اید پاسخگوی تعداد مهمانانی که دعوت می­کنید خواهد بود یا نه.

 

ارزیابی سالن عروسی

قبل از رزرو سالن مورد نظر خود، حتماً از غذاها و دسرهایی که برای عروسی سفارش داده­اید تست کنید و از مدیر سالن بخواهید که اجازه دهد تا در یکی از مراسمی که در سالن برگزار شده حضور داشته باشید و نمونه­ موسیقی­هایی که در زمان برگزاری مراسم پخش می­شود را بشنوید. آیا این موسیقی با آنچه که شما در ذهن خود خواهان آن هستید همخوانی دارد و باب میل شما است؟ علاوه بر این بازدیدی از نورپردازی­های سالن داشته باشید.

 

دکوراسیون تالار

دکور و چیدمان داخلی سالن و فضای بیرونی آن را نیز در نظر داشته باشید، به ویژه اگر پس از اتمام مراسم عروسی داخل سالن عروسی، تمایل به برگزاری مراسم آتشبازی در فضای بیرون سالن را دارید دقت کنید که این فضا با مراسم آتشبازی و آنچه که شما در ذهن خود برای هر چه با شکوه برگزار کردن آن پرورانده­اید مطابقت داشته باشد.

برچسب ها

آیا نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ با تیم کارشناسی ما تماس بگیرید

مشاوره تلفنی و حضوری به صورت رایگان 021-44480953