مزایا یخ درمانی برای پوست

مزایا یخ درمانی برای پوست

اگر در مورد مزایا یخ درمانی برای پوست اطلاعات کافی داشته باشید قطعا جزء کارهای مهم و الویت های روزانه خود قرار می دهید! چهره و سیمای هر کسی شاید از مهم ترین دارایی های یک فرد به حساب آید، دارایی که اگر از آن مراقبت نشود و رسیدگی لازم صورت نگیرد از بین می رود و دیگر غیر قابل جبران می شود، زیرا بازسازی پوست صورت و برگرداندن شادابی و طراوت به آن سال ها به طول می انجامد و ممکن است حتی هیچ سالن زیبایی و کلینیک درمانی نتواند به جوان سازی پوست شما کمک کنند. پس در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با مزایا یخ درمانی برای پوست آشنا کنیم.

به دو روش می توانید از یخ درمانی برای از بین بردن چین و چروک و آکنه استفاده کنید :

تماس مستقیم با یخ

شاید در بسیاری از کلینیک های زیبایی و یا سایت های مراقبت از پوست تماس مستقیم یخ با پوست صورت را صحیح ندانند، البته که تا حد زیادی درست است اما به نحوه یخ درمانی مستقیم شما بستگی دارد. برای این کار یک ظرف بزرگ تر از صورتتان تهیه کنید درون آن را پر از یخ های قالبی در ابعاد کوچک کنید و کمی آب نیز درون ظرف بریزید. سپس صورتتان را به مدت 10 تا 20 ثانیه درون مخلوط یخ و آب کنید تا جایی که میزان دمای یخ صورتتان را اذیت نکند و موجب سوختگی نشود.

این کار را 3 بار در هفته هر سری 5 تا 10 بار می توانید تکرار کنید. اگر یخ را مدت زمان طولانی در دست بگیرید و روی پوستتان قرار دهید قطعا آسیب می بینید اما اگر مخلوطی از یخ و آب را به صورتی که تجویز شد استفاده کنیدهیچ مشکلی برای پوست صورتتان به وجود نمی آورد، همچنین می توانید شاهد مزایا یخ درمانی برای پوست باشید.

تماس غیر مستقیم با یخ

از رایج ترین روش های یخ درمانی می توان تماس غیر مستقیم با یخ را نام برد. به این صورت که قالبی از یخ را درون کیسه فریزر یا پارچه ای نازک قرار می دهید و یخ را به صورت دورانی بر روی پوست میمالید. این کار را می توانید به مدت 15 دقیقه هر روز انجام دهید اما در نظر داشته باشید که یخ را بر روی یک نقطه متمرکز نکنید و یا بدون پوشش روی صورتتان نگذارید زیرا موجب سوختگی پوست و ضرر های جبران ناپذیر می شود.

مزایا یخ درمانی برای پوست بی شمار است که تعدادی از آن ها را در اختیار شما قرار می دهیم :

  • جلوگیری از چین و چروک
  • جوانسازی پوست
  • سفت شدن عضله های گونه و فرمدهی مختصر
  • زیباتر شدن چهره
  • از بین بردن جای جوش
  • جلوگیری از بروز آکنه
  • صاف ، شفاف و با طراوت شدن پوست صورت

یکی از معدود روش های ارزان برای زیبایی پوست و جوان سازی آن یخ درمانی می باشد که می توانید به راحتی در منزل از آن بهره ببرید و دیگر لازم نیست برای از بین بردن جای جوش، لک و چروک به آرایشگاه های زنانه و یا کلینیک های زیبایی بروید و هزینه زیادی را متحمل شوید.