آرایش پوست صورت برای عروس هایی که پوست چرب دارند چگونه است

آرایش پوست صورت برای عروس هایی که پوست چرب دارند چگونه است

با توجه به اینکه جنس پوست افراد متفاوت است (پوست چرب، پوست خشک و پوست نرمال) آرایش و مواد آرایشی نیز بر روی هر نوع پوست نیز باید به طور خاص استفاده شود. آنچه که در مورد آرایش پوستهای چرب مهم می باشد این است که کرم پودر و پنکک که پایه و اساس آرایش هستند و می توانند مهمترین تأثیر را در دید آرایش صورت داشته باشند، ممکن است بر روی صورت ماسیده شود، و همچنین ماندگاری آن ها بر روی پوست کاهش یابد؛ این حالت به ویژه در تابستان که هوا گرمتر و تعرق بیشتر است، بیشتر هم رخ می دهد. بنابراین نحوۀ آرایش پوستهای چرب در رابطه با آرایش عروس با پوست چرب بسیار مهم است. هر آرایشگری در آرایشگاه عروس خود تمهیدات لازم را به کار می برد تا حالت هایی که ذکر شد برای عروس هایی که پوست چرب دارند اتفاق نیوفتد.

طریقۀ آرایش پوست چرب برای عروس چگونه است؟

در رابطه با آرایش پوستهای چرب نکاتی وجود دارد که با رعایت آن ها می توان یک آرایش جذاب و ناب ارائه داد. همانند پوست های دیگر، آرایش پوست چرب نیز مرحله به مرحله صورت می گیرد.

مرحلۀ اول: پاکسازی و لایه برداری پوست چرب

ترشح چربی از پوست های چرب نسبت به پوست های دیگر بیشتر است و همین امر باعث می شود در پوست های چرب حالت براق ایجاد شود، جوش و جوش سر سیاه به وجود آید و به طور کلی این نوع پوست ها بیشتر نیاز به مراقبت داشته باشند. پاکسازی پوست های چرب سبب می شود در پوست حالتی ایجاد شود که عاری از چربی و دیگر مواد زائد است و به این ترتیب آرایش به خوبی بر روی پوست بنشیند. برای پاکسازی پوست از کرم ها یا لوسیون هایی که مخصوص پاکسازی پوست های چرب است استفاده کنید. در روزهای منتهی به مراسم عروسی تان خودتان به طور مرتب و روزانه این کار را انجام دهید. آرایشگر شما نیز در سالن زیبایی خود قبل از شروع به آرایش این کار را برایتان انجام خواهد داد. اگر در نواحی از صورتتان جوش سر سیاه دارید، از اسکراب های مخصوص که در از بین بردن جوش های سر سیاه مؤثر هستند استفاده کنید. توجه داشته باشید که حدّأقل در روزهای منتهی به عروسی تان کمتر از مواد غذایی چرب استفاده کنید. استفاده کمتر و یا حتی استفاده نکردن از مواد غذایی چرب در ترشح چربی پوستتان بی تأثیر نیست!

مرحلۀ دوم: استفاده از مرطوب کننده برای پوست های چرب

مرطوب کننده اغلب بیشتر برای رطوبت رسانی به پوست های چرب استفاده می شود؛ در رابطه با پوست های چرب مرطوب کننده هایی استفاده شود که فاقد چربی باشند. بجای مرطوب کننده بهتر است است از کرم های آب رسان پوست استفاده شود.

مرحلۀ سوم: مات کردن پوست چرب

آنچه که در آرایش پوستهای چرب مهم است و تأثیر خوبی در دید حاصل از آرایش خواهد داشت، مات کردن و از بین بردن براقیت پوست است.

پرایمر کردن پوست چرب

پرایمر ها به عنوان کرم های یکدست کننده پوست صورت قبل از میکاپ استفاده می شوند و مناسب پوست های چرب هستند و کمک می کند تا بیس آرایش بهتر روی صورت بنشیند.علاوه بر پرایمر پوست صورت، پرایمرهای چشم هم وجود دارد که مخصوص آرایش در زیر چشم هستند.

استفاده از کانسیلر و فیکاستور برای پوست چرب

برای پوشش دادن زیر چشم ها از کانسیلر استفاده می شود، پوشش حاصل از کانسیلر یک پوشش سبک است. پس از آن از فیکساتور یا همان تثبیت کننده استفاده می کنند؛ در واقع فیکساتور برای ثابت کردن کرم و کانسیلر است.

استفاده از کرم پودر

استفاده از کرم پودر مرحله آخر آرایش پوست صورت عروس است که برای تمامی انواع پوست این مرحله استفاده می شود اما بهتر است در مورد پوست های چرب، کرم پودرهایی استفاده شود که درصد چربی آن ها پایین است.