انتخاب رنگ موی مناسب برای عروس

انتخاب رنگ موی مناسب برای عروس

آرایش عروس، لباس عروس، تاج و تور عروس، کفش عروس و... این ها مواردی هستند که برای هر دختری در روز عروسی اش مهم و و بسیار قابل توجه است. همۀ مواردی که با یک انتخاب خوب و بجا باعث می شود در روز عروسی خود بدرخشید. یکی از کاراکترهای که در زیباتر جلوه دادن چهره و آرایش شما در روز عروسی بسیار مؤثر است، رنگ مو است. رنگ موی عروس یک رنگ خاص یا مشابه برای تمامی افراد نیست، بلکه یک امر کاملاً سلیقه ای است و گاهی توسط خود عروس به آرایشگر پیشنهاد داده می شود و بعضاً آرایشگر در سالن زیبایی با توجه به سبک آرایشی که برای شما انجام می هد (سبک آرایش عروس)، رنگ موی عروسی تان را به شما پیشنهاد می دهد.

انتخاب رنگ موی عروس و زمان مناسب برای رنگ کردن موی عروس چه وقت است؟

ممکن است شما از جمله دخترانی باشید که تا پیش از روز عروسی، موهایشان را چندن بار رنگ کرده اند؛ ممکن است اینطور نباشد و برای اولین بار باشد که موهای خود را رنگ می کنید.

در صورتی که جزء گروه اول هستید و موهایتان را به چند رنگ متنوع رنگ کرده بودید، می توانید در صورتی که با آن رنگ موها عکس یا عکس هایی دارید، آن عکس ها را به آرایشگر خود نشان دهید تا ببیند طیف ای رنگی مختلف رنگ مو چطور به چهره شما می نشیند و با آن سازگاری دارد. این می تواند به تصمیم آرایشگر در مورد رنگ موی روز عروسی تان کمک شایانی کند.

در صورتی که جزء گروه دوم هستید (افرادی که برای نخستین بار است که موهای خود را رنگ می کنند) می توانید با دیدن ژورنال های مختلف رنگ موی عروس، رنگ مو یا طیف هایی از رنگ مو را برای روز عروسی تان در نظر بگیرید و به آرایشگر خود بگویید. اگر در این انتخاب مشکل دارید، با افراد با تجربه و همچین آرایشگر خود مشورت کنید. استفاده از کلاه گیس هایی که رنگ آن به رنگ موی مورد نظر شما نزدیک و یا عیناً همان رنگ باشد، می تواند کمک خوبی به شما جهت انتخاب رنگ موی عروسی کند.

در هر صورت، این نکته را به خاطر داشته باشید همه هموراه اینگونه نیست که تمام طیف های رنگی که شما ممکن است در ژورنال های پر زرق و برق و زیبا می بیند با رنگ پوست و چهره و همچنین آرایش روز عروسی شما سازگار باشد. در انتخاب ررنگ موی خود از طریق عکس های ژورنالی، بهتر است بیشتر مدل هایی را در نظر بگیرید که رنگ پوست، سبک آرایش و حتی فرم صورت و اجزای چهره آن مدل به شما نزدیکتر باشد. این را نیز به خاطر داشته باشید که بهتر است رنگ کردن موهای عروسی خود را به روز عروسی یا به اصطلاح دقیقه 90 موکول نکنید. بهتر است یک، دو یا سه روز قبل از روز عروسی موها را رنگ کنید.

رنگ موی روشن عروس

اگر جزء افرادی هستید که تمایل به داشتن رنگ موی روشن برای روز عروسی خود هستید و یا آرایشگر شما چنین طیف های رنگی را به شما پیشنهاد داده است، به خاطر داشته باشید که روشن کردن، هایلایت کردن و یا مش کردن موهایتان می تواند موجب آسیب رساندن به موها شود بنابراین از یک آرایشگر حرفه ای که در این زمینه تجربه کافی دارد کمک بگیرید.

پیشنهاد

اگر قصد کوتاهی موهایتان را دارید (هر چند به مزان بسیار کم) اگر قصد مرتب کردن و یکدست کردن آن را دارید و یا اگر می خواهید مدل موهای خرد داشته باشید، در هر صورت قبل از اینکه شروع به رنگ کردن موها کنید، اصلاح موهایتان را انجام دهید. افرادی که موهای آسیب دیده دارند (به عنوان مثال مو خوره) حتماً بخشی از موها را با قیچی اصلاح کنند و بعد اقدام به رنگ کردن کنند. بهترین و مؤثر ترین راه برای رهایی از موخوره و داشتن موهایی مرتب، اصلاح و قیچی کردن آن است.