عیدی بردن برای عروس

عیدی بردن برای عروس

یکی از رسم و رسومات جذابی که ما ایرانی ها قبل از برگزاری مراسم عروسی داریم عیدی بردن برای عروس می باشد. به این صورت که در روزهای اعیاد و مناسبت هایی مانند عید فطر، عید غدیر، عید قربان، نیمه شعبان، شب یلدا و ... خانواده داماد برای عروس خانم هدایایی را در نظر گرفته و برای تقدیم کردن این کادوها به خانه ی پدری عروس مراجعه کرده و دور هم چند ساعتی را خوش می گذرانند.

هدایای عیدی برای عروس

  • یکی از رایج ترین هدایایی که به عنوان عیدی برای عروس می برند طلا می باشد. حال با توجه به وضعیت مالی داماد می تواند یک جفت گوشواره ساده و یا یک ست کامل طلا شامل انگشتر، گردنبند، گوشواره و دستبند باشد.
  • خرید لباس مجلسی، کیف و کفش، مانتو و شلوار، کت و دامن، روسری، شال و ... نیز یکی از گزینه ها برای خرید هدیه به عنوان عیدی می باشد
  • سکه طلا نیز از دیگر هدایای نفیس برای عروس خانم می باشد که تعداد و گرم آن به بودجه ما بستگی دارد
  • برخی هم برای این که تعداد کادوها بیشتر شود و جلوه ی زیباتری داشته باشد به جای ست کامل طلا از یک نیم ست شامل گردنبند و انگشتر استفاده می کنند و در کنار آن لباس، کیف و کفش و ... می خرند
  • برای این که هدایایتان بیش از پیش چشمگیر شوند می توانید آن ها را درون جعبه هایی تزیین شده قرار دهید و یک جعبه شیرینی و به همراه سبدی از میوه و دسته گل نیز تهیه فرمایید.

عیدی دادن به دخترخانم هایی که در دوران نامزدی هستند و هنوز به خانه خود نرفته اند از سنت های دیرینه و قدیمی ما ایرانی ها به شمار می رود که هنوز هم بیش از 90 درصد افراد جامعه از آن استقبال می کنند. در واقع این اعیاد دلیلی برای رفت و آمدهای بیشتر و شناخت خانواده دختر و پسر از یکدیگر است.