چگونه از موهای رنگ شده مراقبت کنیم و رنگ مو را ثابت نگه داریم

چگونه از موهای رنگ شده مراقبت کنیم و رنگ مو را ثابت نگه داریم

انتخاب یک مارک یا برند خوب برای رنگ موی عروس و انتخاب رنگ موی مناسب برای عروس یک طرف و اگر می خواهید هزینه ای که برای رنگ کردن موهایتان پرداخته اید به باد نرود و مهمتر از آن موهایتان ظاهر، جلوه و زیبایی اولیه روز اول را حفظ کرده و از دست ندهد، طبیعتاً باید مراقبت هایی در این زمینه از موهایتان داشته باشید. ما در اینجا راهنمایی برای طیف های رنگی مختلفی از رنگ مو به شما ارائه می دهیم.

مراقبت از موهای بلوند

رنگ موی بلوند

از ویژگی های شاخص موهای بلوند، درخشندگی و رنگ روشن آن است و رویهم رفته سبب جذابیت آن می شوند. بنابراین به نظر می رسد مراقبت از این طیف رنگی بسیار مهم تر و حساس تر از دیگر طیف های رنگی است. از شامپوهای مناسب که برای شستشوی این طیف رنگی به بازار عرضه می شود استفاده کنید. برای حفظ درخشندگی موهای بلوند از شامپوهایی استفاده کنید که حاوی عصاره بابونه است.

مراقبت از رنگ موی شرابی (به طور کلی رنگ موهای با طیف رنگی قرمز)

رنگ موی شرابی

شاید اولین رنگی که با شنیدن طیف رنگی قرمز در نظر هر فرد آید، رنگ موی شرابی باشد. رنگ موی شرابی طرفداران خاص خود را دارد و همانطور که می دانید یکی از حساس ترین رنگ موهاست که با چندین بار شستشو ممکن است ماهیت خود را از دست دهد و جلا و زیبایی روز اول را نداشته باشد. در مورد مراقبت از رنگ موی شرابی و حفظ و نگهداری آن نیز از شامپوهای مناسب این رنگ مو استفاده کنید. استفاده از شامپو انار یکی از گزینه هایی است که در این زمینه یشنهاد می شود، زیرا مواد پاک کننده شامپوهای انار کمتر از دیگر شامپوها است. می توانید از تجربۀ افرادی که در زمینه رنگ آمیزی و نگهداری رنگ های فانتزی و از جمله رنگ موی شرابی تخصص و تجربه دارند نیز بهره ببرید.

مراقبت از رنگ موهای خرمایی

رنگ موی خرمایی

ثابت نگهدارندۀ هایلات از گزینه هایی است که می توانید برای مراقبت از موهای خرمایی استفاده کنید. بعلاوه می توانید از ماسک موهای حرفه ای یا رنگدانه های آبی و بنفش نیز استفاده کنید.

 

ماسک مو برای موهای رنگ شده

ماسک های مختلفی برای موهای رنگ نشده وجود دارد. شما می توانید بدون مراجعه به سالن زیبایی و در منزل، ماسک هایی که معمولاً در اغلب آن ها از انواع روغن ها (مثل روغن زیتون، نارگیل و...) جهت نرم کردن و شفاف کردن مو استفاده می شود. در اینجا ما ماسکی به شما ارائه می دهیم که مخصوص موهای رنگ شده است و یکی از مواد پایه و اصلی آن روغن است و می توانید با اضافه کردن انواع ادویه جات به تثبیت رنگ موی خود بپردازید.

ماسک مو جهت ثابت نگه داشتن رنگ موی بلوند

4 قاشق غذاخوری روغن زیتون، 4 قاشق غذاخوری روغن کرچک، یک عدد تخم مرغ، نصف قاشق چایخوری زردچوبه.

ماسک مو جهت ثابت نگه داشتن رنگ مو با طیف های رنگی قرمز

 4 قاشق غذاخوری روغن زیتون، 4 قاشق غذاخوری روغن کرچک، یک عدد تخم مرغ، زعفران نساییده.

ماسک مو جهت ثابت نگه داشتن رنگ موی مشکی

 4 قاشق غذاخوری روغن زیتون، 4 قاشق غذاخوری روغن کرچک، یک عدد تخم مرغ، نصف قاشق چایخوری زردچوبه؛ پودر گل میخک.

تذکر: در همۀ موارد بالا، تخم مرغ را با روغن ها ترکیب کرده و به روش بن ماری بر روی بخار آب قرار دهید تا مقداری گرم شود. سپس از روی حرارت برداشته و بر حسب نوع رنگ موی خود، ادویه پیشنهاد شده را اضافه کرده، کاملاً مخلوط کنید و پس از سرد شده بر روی موها آغشته و بعد از 30 دقیقه (نیم ساعت) شستشو دهید. اگر موهایتان بسیار بلند است و مخلوط فوق پاسخگوی تمامی قسمت های موهای شما نخواهد بود، می توانید مقادیری که در بالا برای هر یک از مواد ذکر شده است را 2 برابر کنید.