لباس عروس

لباس عروس

انتخاب لباس عروس از جمله انتخاب ­هایی است که عروس خانم ­ها به دلیل تنوّع زیاد آن، حساسیت زیادی جهت خرید یا اجارۀ آن به خرج می دهند. علاوه بر این، تمامی افراد، دارای اندام ایده ­آلی که انتخاب لباس عروس را برای آن­ها سهولت بخشد، ندارند و افراد با اندام درشت یا افرادی که بسیار ریز نقش هستند و همچنین افرادی که ناهماهنگی­ هایی در اعضای بدن خود دارند، در این انتخاب ممکن است متحمل دردسرهایی شود یا گزینه ­های کمتری داشته باشند. بهتر است برای یک انتخاب راحت و بی دغدغه از دل بستن به لباس­ هایی که در ژورنال ­های مختلف را می­ بینید، چشم پوشی کرده و به صورت منطقی، بر اساس فرم اندام خود، دست به این انتخاب بزنید.

انتخاب لباس عروس و نکات طلایی در این انتخاب

نخستین موردی که در انتخاب لباس عروس (خرید یا کرایۀ لباس عروس) می­ بایست مدّ نظر قرار دهید، بوجه و مقدار هزینه ­ای که قصد دارید صرف آن کنید. پیشنهاد ما این است که تا جای ممکن به دنبال لباس ­های گران قیمت نباشد زیرا ممکن است بعدها به دردتان نخورد و از هزینه ­ای که صرف آن کردید پشیمان شوید. اگر قصد دوختن لباس عروس دارید، در زمان مناسبی آن را سفارش دهید تا سر وقت آماده شود در این مورد سعی کنید سایت­ های مخصوص لباس عروس، مجلات مختلف و مزون­ های مختلف را نگاه کنید تا در این حالت ایده ­های متنوع نصیبتان گردد و انتخاب­ های بیشتری داشته باشید.
دقت داشته باشید که در هنگام انتخاب لباس عروس، شرایط اتاق عقد و حتّی زمان و فصل عروسی خود را نیز مدّ نظر داشته باشید و لباسی را انتخاب کنید که علاوه بر متناسب بودن با اندام تان، با چهره­ و فرم صورتتان نیز همخوانی داشته باشد؛ همچنین سبک آرایش و موی خود را در نظر بگیرید.  سعی کنید در هنگام خرید و یا پرو لباس نظر افراد دیگر (خیاط، فروشنده، مادر، دوست) را نیز مدّ نظر قرار داده و به هیچ وجه عجله نکنید و قبل از خرید یکی دو روز در مورد آن فکر کنید. این مورد را نیز در نظر بگیرید که ممکن است مدلی که تصّور دارید به شما نمی­ آید، بعد از پوشیدن آن برازنده­ تان باشد.

لباس عروس با دنباله بلند یا دنباله کوتاه

عوامل مختلفی در انتخاب لباس عروس تاثیر گذار است، از جملۀ این عوامل «قد» و «سایز لباس عروسی» است. لباس­ های عروس دنباله دار برای خانم ­های بلند قد مناسب­ تر است و برای افراد کوتاه قد مناسب نخواهد بود و ظاهر فرد را به گونه­ ای جلوه خواهد داد که گویی در لباس گم شده است.

شاید در ظاهر لباس ­های عروس دنباله­ دار جلوه و نمای زیبایی داشته باشند، امّا از نظر افراد با تجربه لباس­ هایی با دنبالۀ کوتاه (منظور از دنبالۀ کوتاه، دنباله ­ای در حدّ 60 تا 80 سانتی متر است) ویژگی ­های بهتر دارند، زیرا راحت و سبک است و قدم برداشتن و حرکت با آن سهولت بیشتری دارد.


انتخاب مدل لباس عروس خوب و متناسب با اندامتان

افراد مختلف اندام متفاوتی دارند: ریز نقش، بلند، چاق، کوتاه و یا درشت؛ پیشنهاد می­ شود قبل از انتخاب مدل لباس عروس خود، مطالب زیر را مورد توجه قرار دهید.

اندام­ های بلند :
در صورتی که دارای قد بلند و کشیده ­ای هستید پیشنهاد می­ شود به سراغ لباس هایی که به صورت عمودی بر روی آن ­ها کار شده است و یقه های ایستاده و آستین بلند دارند نروید .زیرا شما را بلندتر و کشیده­ تر جلوه خواهند داد.

 

اندام­ های کوتاه:
با در نظر داشتن نکات زیر، حتی با داشتن قدی کوتاه نیز می ­توانید در شب عروسی خود بدرخشید و جلب توجه کنید: سعی کنید هرگز لباس عروس با دامن بزرگ انتخاب نکنید، به این دلیل که چنین دامن هایی قامت شما را کوتاه ­تر نشان می ­دهند. سعی کنید دامن های ماکسی به شکل فون انتخاب کنید.

اندام­ های ساعت شنی:
این شکل از اندام بسیار حسادت برانگیز و ایده ­آل است. اندام ساعت شنی به اندام­ هایی اتلاق می­ شود که در آن، شانه­ ها پهن و کمر باریک است. لباس­ هایی با یقه دکلته و دامن بلند و دنباله­ دار و تنگ که تنگی آن تا بالای ران شکل مدل ماهی می ­باشد، برای این افراد گزینه بسیار ایده­ آلی است.


 

اندام ­های باریک:

افرادی با اندام باریک زیباترین و مناسب­ترین اندام­ ها را داشته و گزینه ­ها بسیاری جهت انتخاب لباس عروس دارند و بیان ساده تر دست­شان برای این انتخاب بازتر از سایر افراد است. لباسی عروسی همانند تصویر زیر می­ تواند انتخاب مناسبی جهت این افراد باشد.

 

 

اندام ­هایی با شانه های پهن و کمر باریک :

 چنین افرادی می­ توانند لباس­ هایی انتخاب کنند که آستین بلند، یقه هفت است و دامن آن برش­­ دار و دارای و خطوط شلوغ است. در نظر داشتن چنین انتخابی جذابیت شما را افزایش خواهد داد. 

 

اندام ­های گلابی شکل :

افرادی که دارای قوس کمر هستند و باسن گرد دارند به افرادی با اندام گلابی شکل مشهور هستند و انتخاب­ های مناسبی جهت انتخاب لباس عروس دارند. این سبک اندام از اندام­ های کلاسیک بریتانیایی محسوب می شود. با توجه به بالاتنه و خط کمر، برای چنین افرادی لباس ­های عروس کاملاً بلند جلوۀ مناسبی دارد.

 

اندام­ هایی با پاهای باریک و کشیده :

افرادی با چنین اندامی بهتر است از لباس ­های عروسی که دارای یک برش کوچک تا زانو است استفاده کنند تا زیبایی پاهایشان جلوه بیشتری داشته باشد. البته لباس عروس کوتاه کمتر مورد انتخاب قرار می گیرد. می توان گفت دست چنین افرادی در انتخاب انواع متنوع لباس عروس باز است.


اندام ­های پر :

برای چنین اندام­ هایی لباس ­هایی با یقه دکلتۀ قلبی شکل و برش­های نامتقارن در کمر جهت تقارن دادن به فرم اندام شما بسیار مناسب است.روت جونز و کریستنا هندریکس از جمله افراد مشهوری هستند که چنین اندامی دارند.