در مراسم خواستگاری چی بپوشم (عروس)

در مراسم خواستگاری چی بپوشم (عروس)

خواستگاری یکی از مهمترین مراسمی است که هر فردی در طول زندگی خود در آن حضور پیدا می کند؛ این اهمیت به ویژه برای دختر و پسری که مراسم خواستگاری به بهانه پیوند آن ها شکل گرفته است، پر رنگ تر است. در مراسم خواستگاری ممکن است دختر و پسر برای اولین بار همدیگر را ملاقات کنند، یا اینکه ممکن است از قبل با یکدیگر آشنایی داشته باشند. در هر صورت مراسم خواستگاری جهت رسمی کردن آشنایی خانواده ها و ایجاد یک پیوند عاشقانه و عاطفی همواره تشکیل شده است و گذشته از رسم و رسوماتی که دارد و صحبت هایی که در این بین زده می شود موارد دیگری هم وجود دارد که مهم است. یکی از این موارد لباس و طریقه لباس پوشیدن در مراسم خواستگاری است و یکی از سؤالات مشترکی که در ذهن تمام دختران دم بخت شکل می گیرد این است که: حالا چی بپوشم!؟

خودتان باشید

یکی از مهمترین مواری که در زمان آشنایی افراد با یکدیگر بسیار اهمیت دارد این است طوری رفتار کنند و طوری لباس بپوشند که خودِ واقعی شان را پنهان نکنند. این امر به ویژه در مراسم خواستگاری که می خواهد آغازی باشد برای شروع یک عمر زندگی مشترک با اهمیت تر می شود.

آرایش ساده اما شیک

ساده بودن را می توان هم از لحاظ لباس پوشیدن و هم به لحاظ آرایش چهره برای خانم ها تعبیر کرد. در مورد جلسات خواستگاری، به ویژه جلسات اول خواستگاری نیازی نیست که برای آرایش به سالن زیبایی یا  آرایشگاه بروید. حداقل از یک الی دوهفته قبل از مراسم خواستگاری تغذیه مناسب داشته باشید، آب و میوه به مقدار کافی استفاده کنید و از استرس به دور باشید. در روز خواستگاری دوش بگیرید، موهای خود را مرتب کنید و چند ساعت قبل از ورود خواستگارتان با یک آرایش ملایم و دخترانه خود را آراسته کنید. چهره خود را زیر آرایش های سنگین و غلیظ پنهان نکنید؛ اجازه دهید خودِ واقعی تان را ببینند، این بعدها برای خودتان هم بهتر است. صورتتان را طوری آرایش نکنید که با سن و سالتان تضاد ایجاد کند! آرایش صورت باید متناسب با سن و سال افراد باشد.

لباسی شیک و متناسب با اندامتان انتخاب کنید

برای داشتن یک لباس مناسب برای خواستگاری، این که چه کسی چه لباسی در مراسم خواستگاری اش پوشیده بود مهم نیست! مهم این است که شما فردی هستید باشخصیتی متفاوت از دیگران و منحصر به خودتان؛ بنابراین باز هم خودتان باشید.... در جامعه ایرانی امروز، خانواده هایی به سبک های مختلفی وجود دارد: خانواده های به شدت مذهبی، خانواده هایی که به لحاظ اعتقادات و مذهب در حد متوسط هستند و خانواده هایی که اصلاً مذهبی نبوده و از نظر پوشش آزاد هستند یا پوشش کاملی ندارند. در موقع انتخاب لباس به این ها توجه کنید؛ همچنین در این انتخاب خانواده خواستگارتان را نیز در نظر داشته باشید، به ویژه اگر برایتان مهم است که وصلت سر بگیرد و مرد ایده آلتان برسید!

گذشته از زیبایی ظاهری لباس و سبک پوشش آن، مدل لباس نیز مهم است. لباس، پیراهن ها و دامن های زنانه در مدل های مختلف (کلوش،راسته، بلند، کوتاه، پلیسه دار و....) وجود دارند. اگر اضافه وزن دارید، از مدل های پلیسه دار و کلوش استفاده نکنید. همچنین لباس هایی با طرح های راه راه یا خط دار (مخصوصاً خطوط پهن) برای افراد چاق مناسب نیست. یک کت و دامن شیک دخترانه و یا یک پیراهن یا یک سارافون زیبا می تواند گزینه مناسبی باشد.

رنگ لباس برای خواستگاری

پس از انتخاب لباس بارها ممکن است این برای شما پیش آمده باشد که چه رنگی را انتخاب کنید! در هنگام انتخاب لباس مناسب برای خواستگاری نیز ممکن است این حالت پیش آید. به طور کلی رنگ لباس برای خواستگاری بهتر است روشن انتخاب شود، اما این به رنگ پوست شما نیز بستگی دارد. رنگی را انتخاب کنید که به شما بیشتر می آید. دست افرادی که پوست روشن دارند در انتخاب رنگ باز تر است.

کفش یا دمپایی مجلسی؟

از پوشیدن کفش مجلسی یا پاشنه بلند در مراسم خواستگاری تان و در خانه اجتناب کنید. یک دمپایی مجلسی زیبا که رنگ آن متناسب با رنگ لباس تان باشد انتخاب کنید. سعی کنید پاشنه یا لِژ آن زیاد بلند نباشد تا قد شما را از قد واقعی تان دور نکند زیرا همان طور قبلاً گفته شد نباید از خودِ واقعی تان زیاد دور شوید!

 همچنین ببینید: در مراسم خواستگاری چی بپوشم (داماد)