روش صحیح کشیدن خط چشم (بخش دوم)

روش صحیح کشیدن خط چشم (بخش دوم)

خط چشم مخصوص چشم های پف کرده

هدف اصلی از کشیدن خط چشم برای چشم های پف کرده پوشاندن پلک و کم تر نشان دادن این عیب است پس برای این کار می توانید از هر رنگ سایه که علاقه دارید استفاده کنید سپس خط چشمی نیمه پهن و و با دم یا گوشه ای کشیده استفاده کنید. حتی می توانید در انتهای خط چشم یعنی گوشه را کمی پهن تر بکشید و با سایه ای تک رنگ پشت آن را بپوشانید. روش صحیح کشیدن خط چشم برای این نوع از چشم ها کمی زمان بر است اما به طور کامل می توانید عیب چشم هایتان را بپوشانید.

خط چشم

خط چشم مخصوص چشم های کوچک

بسیاری از خانم ها برای این که چشمانی ریز و بادامی دارند ناراحت بوده و سعی بر این دارند با عادت های غلط آرایشی چشمانی درشت داشته باشند! این نکته را در نظر داشته باشید که برای داشتن چشمانی درشت نباید خط چشمی پهن و گوشه های بیش از حد بلند داشته باشید. برای بزرگ تر نشان دادن چشم هایتان تنها کافیست خط چشم را از گوشه ی چشم کشیده و به امتداد آن یک قوس کوچک دهید زیرا با حالت دادن به خط چشم می توانید چشمانی درشت داشته باشید.

در امتداد هم کمی گوشه ی خط چشم را امتداد دهید اما باریک! لگر دم خط چشم پهن شود بدتر چشمانتان ریز و بر فرم می شود. روش صحیح کشیدن خط چشم برای چشمان کوچک و بادامی به همین راحتی است، تنها با دانستن فن خودآرایی!

خط چشم

خط چشم مخصوص چشم های درشت

شاید برایتان جالب باشد که افرادی با چشمانی درشت دیگر نیازی به دانستن روش صحیح کشیدن خط چشم ندارند و یا به هر صورتی که می خواهند می توانند خط چشم بکشند؛ اما این طور نیست زیرا افرادی که چشمانی درشت دارند نیز باید به مدل صحیح خط چشم آشنا باشند. برای این کار اولین نکته این است که گوشه ی خط چشم خود را اصلا امتداد ندهید و دم آن را در انتهای چشم بسته و کمی پهن کنید. با این کار هم زیبایی و درشتی چشمانتان نمایان است و هم بیش از حد بزرگ دیده نمی شود.

خط چشم

روش صحیح کشیدن خط چشم به همین راحتی است که گفته شد، اما اگر برای مراسم های خاص مانند عروسی و تولد می توانید به سالن زیبایی مراجعه کنید تا میکاپ آرتیست بتواند بهترین آرایش را برای زیبا تر شده چهره تان انتخاب کند.