نحوه صحیح شستن مو

نحوه صحیح شستن مو

یکی از مسائلی که شاید خانم ها و آقایان از اهمیت آن بی خبر باشند نحوه صحیح شستن موها باشد. برای این که از آسیب زدن به ریشه و ساقه ی مو همچنین ریزش مو جلوگیری کنید ابتدا باید بدانید با چه صابون و شامپویی آلودگی و چربی سرتان را از بین ببرید؛ بنابراین برای دریافت اطلاعات لازم در مورد نحوه صحیح شستن مو با ما همراه باشید:

روش صحیح شستن مو با شامپو

امروزه بیش از 90 درصد افراد جامعه برای تمیز کردن موهایشان از شامپوهای مختلفی که در فروشگاه ها و داروخانه ها موجود است استفاده می کنند. حال اگر موهایی رنگ کرده داشته باشید، سرتان شوره می زند و یا جنس موهایتان چرب و خشک است از شامپوهای مطابق با جنس موهایتان استفاده می کنید و یا از یک پزشک در کلینیک پوست و مو مشورت می گیرید.

در واقع روش خاصی برای نحوه صحیح شستن مو وجود ندارد ولی باید پس از مرطوب شدن سر مقداری شامپو در دستتان بریزید و به آرامی از کف سر تا ساقه ی مو بکشید تا گردش خون به خوبی انجام شود و باعث بهبود رویش مجدد و ترمیم موها شود. لازم است بدانید

بیش از حد شستن موها نه تنها خوب نیست بلکه موجب از بین رفتن چربی کامل سر می شود و همین موضوع از علت های اصلی ریزش مو به شمار می رود. اما اگر جنس موهایتان چرب است و می بایست هر روز برای جلوگیری از بوی نا مطبوع و به هم خوردن مدل موهایتان دوش بگیرید بهتر است از شامپوهای بدون مواد شیمیایی مانند شامپو بچه استفاده کنید.

آب داغ ممنوع!

درجه ی دما آبی که موهایتان را با آن می شویید بسیار حائز اهمیت است که اگر آب بیش از حد داغ باشد موجب پوسته پوسته شدن کف سرتان می شود و موهای آسیب دیده و ضعیف را از بین می برد. پزشکان و متخصصین در این امر می گویند هنگام شستن مو به ویژه خانم ها باید از آب ولرم و خنک استفاده کنند. آب داغ می تواند چربی طبیعی مو و رنگ مو را به شدت تغییر دهد

صابون را فراموش نکنید

در زمان های قدیم تمامی مردم برای شستن موهایشان تنها از صابون استفاده می کردند و شامپو جایی در سبد لوازم بهداشتی نداشت. امروزه برعکس، کاربرد صابون تنها برای شستن بدن می باشد که البته شامپوی بدن نیز وجود دارد که بسیاری از خانم ها از آن استفاده می کنند. با توجه به این که صابون براقیت و شادابی مو ها را از بین می برد اما از روش های سنتی و مفید شست و شوی مو ها می باشد که پس از آن می توانید با یک شامپو معمولی موهایتان را بشویید تا از خشکی صابون درآید و براق شود.