نکات مهم در انتخاب بهترین کارت دعوت عروسی

نکات مهم در انتخاب بهترین کارت دعوت عروسی

در مقاله های قبلی مفصلا در مورد انواع کارت عروسی، قیمت و تاریخچه آن گفت و گو کردیم حال می خواهیم در این بخش نکات مهم در انتخاب بهترین کارت دعوت عروسی را در اختیارتان قرار دهیم تا به راحتی کارت عروسی مورد نظر خود را سفارش دهید.

چه زمان کارت عروسی بخریم؟

در خرید کارت عروسی قبل از مشخص شدن زمان و مکان دقیق سالن عروسی عجله نکنید زیرا اگر تاریخ تغییر پیدا کند، کارت دعوت شما خط خورده می شود که اصلا وجهه ی خوبی ندارد. پس از رزرو تالار و بستن قرارداد، وقتی که دیگر از روز و ساعت عروسی اطمینان حاصل کردید به مغازه های فروش کارت دعوت در خیابان جمهوری تهران مراجعه کنید و از نمونه کارهای موجود دیدن فرمایید و یکی را به دلخواه انتخاب کنید.

نکته قابل توجه این که بهتر است کارت های دعوت را از 10 تا 20 روز قبل از برگزاری جشن به دست مهمان های خود برسانید تا بتوانند برای روز مراسم آماده شوند و یا اگر برای سفر برنامه ریزی کرده اند آن را برای تاریخی بعد موکول کنید. برخی از دوستان و آشنایان نیز حساس هستند و اگر تنها چند روز قبل از جشن کارت را به آن ها برسانید ناراحت شده و ممکن است به مراسم شما نیایند. چس به زمان تحویل کارت عروسی اهمیت دهید.

متن کارت عروسی چه باشد؟

متن کارت از مهم ترین نکاتی است که باید هنگام سفارش به آن دقت کنید. به هیچ عنوان از اشعار و متون تکراری استفاده نکنید. بهتر است برای پیدا کردن شعری مناسب از افراد مختلف و یا اینترنت کمک بگیرید،البته اگر دستی بر قلم دارید چه بهتر که حس عشق و علاقتان را از این وصلت فرخنده به رخ بکشید. اگر متن کارت عروسی را خودتان بنویسید بسیار بر ارزش آن میفزایید.

از چه فونتی برای کارت استفاده کنیم؟

بهترین فونت برای نوشتن کارت عروسی ایرانی نستعلیق ساده و خوانا می باشد حتی نستعلیق شکسته هم خیلی برای کارت عروسی مناسب نیست زیرا مهمانان نمی توانند آن را به خوبی بخوانند. به طور کلی استفاده از فونت های عجیب غریب و خاص توصیه نمی شود و بهتر است از طلا کوب یا نقره کوب به عنوان جوهر متن کارت استفاده کنید.

بهترین روش تحویل کارت عروسی

بهترین روش تحویل کارت عروسی حضور عروس و داماد با هم می باشد، به این صورت که یک تا دو روز را مشخص کنید، کارت های نوشته شده را بر اساس مناطق دسته بندی کرده و همه را به مدعوین تحویل دهید. البته که امروزه با وجود حجم ترافیک های شدیدی که در بزرگراه ها و اتوبان ها وجود دارد شاید این کار کمی زمان بر باشد. از این رو می توانید از خواهر و برادر خود نیز در پخش کردن کارت های عروسی کمک بگیرید.

کلام آخر

در این بخش شما را با نکات مهم در انتخاب بهترین کارت دعوت عروسی آشنا کردیم و با رعایت هر کدام می توانید به خواسته تان برسید. می توانید برای کاهش بخش کوچکی از هزینه ها، کارت های عروسی ساده اما شیکی را خریداری کنید و دیگر از مدل های فانتزی با جزئیات بیشتر استفاده نکنید.