پروتز لب

پروتز لب

همانند جراحی زیبایی بین، پروتز لب نیز از جمله عمل های جراحی زیبایی است. این عمل جراحی به کمک ژل های پر کننده، جهت حجیم تر کردن و زیباتر کردن لب ها انجام می شود. قیمت پروتز لب،  خطرات پروتز لب یا عوارض پروتز لب و انواع پروتز لب، از جمله مسائلی هستند که در ذهن افراد خواهان پروتز لب شکل می گیرد.

هزینه پروتز لب چقدر است؟

از آنجا که هزینه عمل های زیبایی در پوشش بیمه قرار نمی گیرد، مسلماً مستلزم برای بیمار هزینه بر است. قیمت پروتز لب و یا قیمت تزریق ژل لب با توجه به مقادیر مورد نیاز جهت تزریق، خواستۀ فرد مراجعه کننده، شرایط بیمار و حتی فرد جراح و محل قرار گیری کلینیک آن در کدام نقطه از شهر، متفاوت می گردد.

خطرات پرروتز لب یا عوارض پروتز لب

هر عمل جراحی زیبایی علاوه بر زیبایی که ممکن است با خود به همراه داشته باشد، مخاطراتی نیز دارد. برخی از خطرات جانبی پروتز لب سطحی و برخی دیگر جدی است! در اینجا جهت آگاهی شما خطرات پروتز لب را بر می شماریم:

از خطرات عادی یا سطحی پروتز لب می توان به تورم و کبودی، خونریزی و همچنین قرمزی و حساسیت از قسمت هایی که تزریق صورت گرفته است نام برد.

خطرات جدی پروتز لب: نامتقارن شدن لب؛ تورم و کبودی بیش از 1 هفته تا 10 روز؛ به وجود آمدن حالت توده مانند در لب؛ حاسیت، سفت شدن لب ها و خارش اطراف لب.

انواع پروتز لب

پروتز لب GORE-TEX

در پروتز لب با استفاده از این روش ممکن است بیمار اندکی با خشکی لب مواجه شود. در این روش با رشد طبیعی بافت لب می توان پروتز را به صورت بخشی از لب در آورد.

 

پروتز لب SoftFORM

این روش در پروتز لب این امکان را فراهم می کند که بافت رویش درونی داشته و به تبع آن، لب بیمار استحکام بیشتری پیدا می کند. در صورتی که استحکام لب بیشتر شود، احتمال تغییر شکل آن کم می گردد.

پروتز لب AlloDerm

این نوع از پروتز لب، یک بافت انسانی پروتز لب است و از پوست افراد اهدا کننده گرفته می شود. بافت انسانی این پروتز دارای یک مزیت است و آن این است که پس از تزریق، واکنش آلرژیک مشخصی به همراه نخواهد داشت. به طور کلی محصولاتی که از بافت های انسانی گرفته می شوند، بر اساس روش های کنترلی FDA انجام می شود تا از بی خطر بودن آن اطمینان حاصل شود.

پروتز لب با ویتامین e (ای)

پروتز لب با ویتامین e (ای) امروزه ورد زبان ها شده است. گرچه ویتامین e (ای) نقش بارزی در سلامت و زیبایی پوست دارد و در صورت استفاده موضعی از آن بر روی لب، سبب باز شدن بافت لب و نرم شدن آن و اندکی برجستگی در آن می گردد، اما بخاطر داشته باشید این روش هرگز به مانند روش جراحی پروتز لب کارگر نخواهد بود. اگر بدون عمل جراحی پروتز لب تمایل به حجیم شدن لبهایتان دارید، استفاده از رژهای حجم دهنده نیز می تواند گزینه خوبی باشد.

 

اگر می خواهید بیشتر بدانید: پروتز لب دائمی و برجسته کردن لب بدون عمل با پروتز لب در خانه