اشتباهات آرایشی خانم ها در فصل تابستان

اشتباهات آرایشی خانم ها در فصل تابستان

در این بخش می خواهیم از اشتباهات آرایشی خانم ها در فصل تابستان برایتان بگوییم. اشتباهاتی که شاید خیلی از شما از آن آگاهی نداشته باشید و یا خیلی اطلاعات کافی از سبک آرایش های تابستانی ندارید. در کنار تفریحات آبی و تعطیلاتی که در تابستان وجود دارد گرمای شدیدی نیز نیمی از روز را فرا گرفته که در برخی شرایط آزاردهنده است. از این رو آرایش کردن در فصول گرم مانند تابستان کمی متفاوت است و برای این که پوستی شاداب و زیبا را در کل روز داشته باشید به نکات زیر اهمیت دهید :

کرم پودر خود را عوض کنید

آیا کرم پودرتان در فصول سرما و گرما تغییری نمی کند؟ پس جالب است بدانید بت تغییر فصل شما هم علاوه بر تغییر جنس لباس هایتان می بایست برخی از لوازم آرایشتان را تغییر دهید. از مهم ترین آن ها تغییر کرم پودرتان به کرمی که چربی نداشته باشد و در ساختار آن ضد آفتاب وجود داشته باشد. کرم پودرهای لایت و سبک می تواند تا مدت زیادی بر روی پوست شما بدون ماسیدگی و خراب شدن بماند. اگر ه همیشه علاقه به پوست های تیره و برنز دارید می توانید از کرم پودرهای تیره استفاده کنید اما این مسئله را در نظر بگیرید که تنها یک تا 2 درجه از رنگ پوستتان تیره ت باشد نه بیشتر.

ضد آفتاب استفاده کنید

به عنوان بیس یا همان زیر ساز آرایش به جای مرطوب کننده می توانید از یک کرم ضد آفتاب با اس پی اف استفاده کنید و اگر هم کرم زدن برایتان سخت است، می توانید از مدل های اسپریی آن استفاده کنید.

محصولات آرایشی ضد آب

شاید همه فکر کنید از لوازم آرایش های ضد آب تنها لب احل و استخرها استفاده می شود اما باید بگوییم برای فصول گرم مانند تابستان که تعریق زیاد است و ممکن است آرایشتان با تعرق پاک شود پس بهتر است از لوازم آرایش ضد آب استفاده کنید. لوازم آرایش ضد آب مانع از پخش شدن ریمل، رژ و خط چشم می شود.

تثبیت کننده واجب است

از آنجا که گرما و رطوبت هوا موجب تعریق و به تبع ریختن آرایش تان می شود، استفاده از تثبیت کننده های آرایشی واجب است. برای این منظور، پس از این که آرایش صورت تان به پایان رسید، با استفاده از اسپری های تثبیت کننده آنها را تا ساعت ها سر جای خود بنشانید. البته این اسپری ها انواع مختلفی دارند و می توانید قبل از استفاده با توجه به نوع پوست صورت تان بهترین مدل را انتخاب کنید.

پرایمر

یکی از بهترین روش های جلوگیری از ریختن آرایش در تابستان، استفاده از پرایمری باکیفیت است. برای این منظور پرایمر فاقد چربی  را انتخاب کنید. پرایمرهای با پایه آب نیز، از این رو که پوست صورت تان را در طول تابستان هیدراته نگه می دارند، می توانند گزینه خوبی برایتان باشند. علاوه بر پرایمر پوست صورت، می توانید از پرایمرهای پشت چشم هم استفاده کنید. در این صورت سایه چشم تان تا ساعت ها بر جای خود ثابت می ماند.