کیک عروسی

کیک عروسی

تمایل به داشتن کیک عروسی برای مراسم و جشن عروسی از زمان­ های بسیار دور وجود داشته است و هرگز از مد نیوفتاده است. زوج ­های عروسی همواره تمایل به داشتن یک کیک عروسی زیبا و خاص داشته و این سنت و تمایلی است که امروزه نیز بسیار محبوب و پر طرفدار بوده و بعید به نظر می رسد که از بین برود.

رسم داشتن کیک عروسی از کجا آغاز شد؟


از آنجائیکه کیک عروسی در اکثر کشورهای جهان یکی از اجزای مراسم ازدواج است این کیک دارای اشکال و انواع گوناگون است. بسیاری از کیک‌های عروسی جهان ریشهٔ بریتانیایی دارند. داشتن یک کیک عروسی و برش زدن آن یکی از قسمت ­ها و لحظات کاملاً شیرین مراسم عروسی یا نامزدی است و همانند بسیاری از سنت های عروسی، ریشه ­های آن به دنبال آرزوهای شاد و رفاه برای عروس  و دامادی است که می­خواهند وارد یک زندگی جدید شوند.

در ابتدا، کیک ­های عروسی به صورت نان شیرینی بود، با گذشت زمان، تنوع کیک ­ها به طرز شگفت انگیزی بیشتر شد و داشتن کیک عروسی در جشن عروسی، به عنوان نشانه ای از ثروت و موقعیت شناخته می­شد و به نظر می رسید با کیک­های سفید­تر شما شخصیت و جایگاه اجتماعی بالاتری دارید.

در قرن گذشته، کیک­ های عروسی معمولا از نوع میوه ای بود که می توانست برای مدت طولانی نگهداری شود کیک در جلوی هر یک از میهمانان بریده می­ شد و سپس بین آن­ ها تقسیم می­ شد این همچنین ممکن است نشان دهنده باروری باشد. با این حال، در جوامع مدرن امروزی، کیک ­ها حتی در میان مهمانان توزیع نمی شوند و اینکه کیک ­های میوه­ای رواج کمتری دارند.

در هنگام سفارش کیک عروسی­تان حتماً با هم مشورت کنید تا از حالت سر در گمی خارج شوید و کیکی را که انتخاب می­کنید به سلیقۀ هر دوی شما باشد و هم اینکه زمان زیادی از تایم طلایی زمان ازدواجتان را از دست ندهید.

کیک عروسی سفید با ازدواج ملکه ویکتوریا با پرنس آلبرت در سال 1840 تبدیل شد. امروزه نیز بیشتر کیک­ های عروسی هنوز سفید و یا سفید با تعدای لکه های رنگی سفارش داده می­ شوند. این رنگ در حالی که شکلی سنتی و کلاسیک دارد، زیبایی آن هرگز به سادگی از چشم نمی ­افتد.
کیک های میوه ای حالت سنتی کیک های عروسی است. 

 

کیک­ عروسی چند قه

در طول زمان، کیک عروسی شاهکارهای برجسته هنر و معماری شده است. در گذشته برای تهیّۀ کیک ­های چند طبقه، از ستون­ هایی در بین هر طبقه کیک استفاده می­ شد، اما در امروزه معمولا کیک ­ها را به طور مستقیم در بالای یکدیگر قرار می ­دهند. با این حال، ستون­ ها همچنان می توانند برای کیک های امروزی نیز استفاده شوند.

 

همخوانی رنگ کیک عروسی با تم اصلی مراسم

داشتن یک رنگ خاص و یک دست برای مراسم عقد یا عروسی خوب و جالب به نظر می­رسد؛ افرادی هستند که تمایل دارند رنگ  کیک مراسم­شان با تم عروسی یا عقدشان یکی باشد. امّا آیا این کار درست است. سعی کنید چنین کاری انجام ندهید زیرا مهمانان و اکثر افراد خوردن یک کیک با طعم طبیعی را به خوردن کیک­ هایی با رنگ و طعم­ های مصنوعی ترجیح می ­دهند. از طرف دیگر، کیک­ های عروسی سفید و عاجی رنگ همواره طرفداران خود را داشته و هیچگاه از چشم نمی ­افتند.

تزئین کیک عروسی با گل

امروزه با وجود تنوع­ های زیاد، محدودیت­ های کمی برای تزئین کیک­ ها، از جمله کیک ­های عروسی وجود دارد. یکی از گزینه ­های زیبا و شیک جهت تزئین کیک عروسی، استفاده از گل ­های تازه­ و مصنوعی به ویژه در مورد کیک­ های چند طبقه و کیک دو طبقه است؛ پیشنهاد می ­شود از گل ­های تازه و طبیعی استفاده کنید تا حسّ طراوت را به شما انتقال دهد و احساسی عاشقانه در شما ایجاد می­ کند.