ورزش های دوران بارداری

ورزش های دوران بارداری

با توجه به این که خانم های باردار در طول دوران بارداریشان با اضافه وزن چشمگیری رو به رو می شوند می توانند برای جلوگیری از چاقی بیش از حد ورزش های دوران بارداری را زیر نظر مربی حرفه ای در این 9 ماه انجام دهند. البته به شما عزیزان توصیه می شود قبل از شروع فعالیت های ورزشی حتما با پزشک خود مشورت کنید. لازم به ذکر است که در دوران نامزدی و یا پس از مراسم عقد بهتر است با همسرتان راجع به بچه دا شدن و تعداد فرزند صحبت های جدی را انجام دهید.

مزایا ورزش دوران بارداری برای نوزاد

قطعا ورزش و فعالیتی که مادر دارد بر روی سلامتی نوزاد هم تاثیرات مثبت و خوبی می گذارد. طبق تحقیقاتی که دانشمندان انجام داده اند مادرانی که در دوران بارداری ورزش سبک و مداومی را در پیش می گیرند نوزادانی باهوش تر به دنیا می آورند. در واقع ورزش کردن مادر موجب نرسیدن اکسیژن به مغز جنین نشده در واقع افزایش درجه حرارت بدن است که در سلامتی کودک موثر واقع می شود. از دیگر اثرات مثبت ورزش های دوران بارداری تنظیم منظم ضربان قلب در نوزاد و فشار خون مطلوب می شود. طبق نتیجه گیری هایی که محققین بر روی چند مادر باردار انجام داده اند آهنگ قلب جنین هایی که مادرشان ورزش کرده اند با کسانی که فعالیت منظمی نداشته اند بسیار متفاوت بوده و به طور کلی ورزش را از علل مثبت منظم بودن در تپش قلب می نامند.

فواید ورزش های دوران بارداری برای مادر

  • جلوگیری از کمر درد در دوران بارداری و افزایش وزن
  • بهبود در عملکرد ضربان قلب
  • نرمال نگه داشتن فشار خون
  • جلوگیری از اضافه وزن بیش از حد
  • کاهش خطر ابتلا به قند خون و دیابت
  • برگشت سریع بدن به فرم دلخواه
  • سهولت در راه رفتن و انجام امور در ماه های آخر

بهترین ورزش های دوران بارداری

حتی اگر هم وقت کافی برای ورزش کردن ندارید باید روزی 30 دقیقه تا یک ساعت پیاده روی آرام داشته باشید در واقع پیاده روی برای مادر امریست واجب تا بتواند زایمانی راحت و بدون مشکلی در پیش بگیرد.

اگر در دوران بارداری استرس دارید و گمان می کنید و در معرض بیماری هایی مانند افسردگی دوران بارداری هستید به شما پیشنهاد می کنیم از ورزش یوگا بهره ببرید. با یوگا می توانید استرس را از خود دور کنید و در طول روز آرامش کامل داشته باشید.

یوگا

برای آن که خیالتان از بابت ورزش هایی که انجام می دهید راحت باشد به شما پیشنهاد می کنیم با مربی های آموزش دیده ای که مدارک بین المللی دارند و در مورد ورزش های بارداری اطلاعاتی دقیق و کامل دارند برنامه ورزشی جامعی بگیرید و در حضور او در باشگاه های ورزشی به ورزش بپردازید.

شنا از دیگر ورزش هایی است که برای مادران باردار پیشنهاد می شود. در واقع پیاده روی در آب و کرال آرام را به خانم های باردار توصیه می کنیم.

شنا

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت های دوران بارداری، دانستنی های پیش از بارداری و ... به وب سایت پارسایا مراجعه فرمایید.