مشاوره پیش از ازدواج تا چه حد اهمیت دارد

مشاوره پیش از ازدواج تا چه حد اهمیت دارد

متاسفانه در کشور ما مشاوره و مراجعه به پزشک روانشناس و یا روانپزشک خیلی مرسوم نیست و حتی دیده شده برخی افراد هنگامی که متوجه می شوند برای حل مشکلات روحی به پزشک مراجعه می کنید شما را به تمسخر می گیرند.  اما باید بگوییم مشاوره به طور کلی برای تمامی مراحل زندگی افرادی که مشکلات بزرگ و کوچک دارند و به تنهایی نمی توانند آن را حل و فصل کنند واجب است و نباید به راحتی از آن گذشت اما  مشاوره پیش از ازدواج تا چه حد اهمیت دارد ؟ آیا از ضرورت گفت و گو با مشاور قبل از ازدواج اطلاعات کافی دارید ؟ اگر جوابتان خیر است با ما همراه شوید :

انتخاب مشاور خوب

با توجه به این که مشورت با مشاور ازدواج و یا پزشک متخصص در این امور علاوه بر این که کمی از وقت شما را می گیرد از هزینه های زیادی برخوردار است، از این رو در انتخاب مشاور خوب تحقیق کنید و دقت لازم را به عمل آورید. باید بگوییم متاسفانه در کشور ما یک سیستم جامع و کامل برای ارزیابی روان شناسان، روان پزشکان و مشاورین ازدواج وجود ندارد از این رو بهتر است از دوستان و اقوام خود پرس و جو کنید و یا با جست و جو در اینترنت نام تعدادی از بهترین متخصصین در این امور را پیدا کرده و به مطبشان مراجعه کنید که با چند تا سوال ساده از مراجعین متوجه کیفیت کار فرد مورد نظر می شوید. جالب است بدانید برخی از این پزشکان و متخصصین برای جلب رضایت مراجعه کنندگان یک جلسه را به صورت رایگان برگزار می کنند تا در صورت تمایل برای جلسات دیگر وقت بگیرید.

با مشاور صادق باشید

اگر نتوانید به خوبی با پزشک یا روانشناس خود ارتباط برقرار کنید و یا به راحتی از مشکلاتتان سخن بگویید باید بگویم هیچ نتیجه ی مثبتی از جلسات مشاوره نخواهید گرفت، مخصوصا کسانی که به مشاور پیش از ازدواج مراجعه می کنند می بایست بدانند که این متخصصین مانند صندوقچه ی اسرار تمام حرف هایتان را پیش خود نگه داشته و با تحلیل و ارزیابی سعی می کنند برای مشکلات شما بهترین راه حل ها را پیشنهاد کنند پس با مشاور خود راحت باشید و با صداقت تمام با او صحبت کنید. لازم به ذکر است که برای حل مشکلات خود به وسیله ی مشاور می بایست ابتدا با خودتان رو راست باشید تا بتوانید به راحتی گفت و گو کنید ، حتی اگر بهترین مشاور دنیا را برای این کار برگزینید ولی با او صادقانه رفتار نکنید متاسفانه هیچ نتیجه مثبتی نمی گیرید.

مشاوره پیش از ازدواج

اگر نامزد یا عقد کرده هستید و مشکلاتی دارید که به تنهایی از پس آن ها برنمی آیید و از طرفی هم قصد ندارید پای خانواده ها را به میان بکشید انتخاب یک مشاور خوب از بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. مشاور یا روان شناس یک متخصص و فرد بی طرف است که می خواهد با توجه به گفته های طرفین بهترین راه کار را در اختیارتان بگذارد و شما تنها کافیست با صداقت تمام از مسائلی که در رابطه آزارتان می دهد صحبت کنید. برای مشاوره پیش از ازدواج حتما به همراه همسر خود یعنی دو تایی مراجعه کنید تا دکتر با شنیدن حرف های دو طرف بهترین و کارآمد ترین راه حل را در اختیارتان بگذارد. لازم است بدانید پس از چند جلسه مشاور ازدواج ممکن است روان شناس تشخیص دهد شما به درد ازدواج با یکدیگر نمی خورید و اگر ازدواج هم کنید با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد در این صورت نباید عکس العمل بدی از خود نشان دهید و تنها با فکر کردن و مشورت با خانواده بهترین تصمیم را بگیرید.