فیلم‌‌ برداری مجالس عروسی

فیلم‌‌ برداری مجالس عروسی

عکاسی و همچنین فیلم ­برداری در روز عروسی نیز عروسی یک رویداد دیرینه و از جمله کارهایی است که از گذشته رواج داشته و عروس و داماد را بر آن داشته است که بهترین و به یاد ماندنی ­ترین لحظات زندگی مشترک­ شان را ثبت کنند.

 

در اینجا نکاتی برای شما که تازه عروس و داماد هستید و همچنین نکاتی برای فیلم­ بردار و جهت کمک به او  برای خلق یک فیلم عروسی به یاد ماندنی ارائه می­دهیم.

فیلم ­های عروسی به چند دسته تقسیم می­ شوند:

ویدئوهای استاندارد: بسیاری از مردم هستند که هنوز روش سنتی فیلم برداری عروسی را ترجیح می دهند، افرادی که فقط یک رکورد از روز را به صورت حرفه ای فیلم برداری می کنند و کارهایی که اتفاق می افتد. ضبط می­کنند، سپس به یک ویدیو بسیار تماشایی تبدیل شد.

ویدئوهای سینمایی: امروزه زوج های جوان تمایل دارند برای فیلم عروسی خود از این روش استفاده کنند. با این روش، فیلم عروسی خود را به یک فیلم شخصی تبدیل می­ کنید که شخصیت ­ها و روز خود را نشان می دهد. این سرویس سفارشی در حال حاضر توسط انواع شرکت های ویدئویی عروسی ارائه می شود.

رویکرد حرفه ای سینمایی
اجازه دهید آن خاص و بی همتا باشد. . این به این معنی است که عروسی شما به صورت یک فرمت تنظیم شده فیلم برداری و ادیت نمی­ شود ، که در آن ویدجت و ویرایشگر از طریق حرکت ایجاد ویدئوهای مشابه دنبال شده، ویرایش می شوند. هر شخصی یک روز عروسی متفاوت دارد و در این نوع فیلم­ها این متفاوت بودن­ها مشخص است و از ویژگی­ های چنین ویدئوهایی به شما می­ رود. با این وجود با برنامه ریزی دقیق، تفکر خلاقانه و انتخاب صحیح در فیلم ­برداری، تکنیک های ویرایش و انتخاب صوتی، می توان یک فیلم خاص و متفاوت برای هر عروس و دامادی ایجاد کرد.

نکاتی برای آگاهی عروس و داماد

شما می­ توانید برای داشتن یک فیلم عروسی خاص و با کیفیت، با تعداد زیادی از فیلم ­برداران خوب و درجه یک که از طریق شرکت ­های خدمات مجالس یا شرکت های تشریفات مجالس معرفی می­ شوند آشنا شوید و با از طریق آن­ها خاطرات شیرین بهترین شب زندگیتان را ثبت کنید.  برای داشتن یک فیلم عروسی خوب و به یاد ماندنی، لازم نیست فیلم بردار شما حتماً به یک دوربین مدرن و فوق حرفه ­ای مجهز باشد. ایده ­هایی که فیلم ­بردار در هنگام فیلم ­برداری به کار می­ گیرد و همچنین سلیقه ­ای که به خرج می­ دهید از داشتن یک دوربین فوق حرفه­ ای هم کارآمد تر است.  قبل از برگزاری مراسم عروسی، حتماً یک جلسه با فیلم ­بردارتان بگذارید تا بدانید چه مواردی را از شما می­ خواهد و شما نیز چه خواسته­ هایی از او دارید ایده ­هایتان را با او درمیان گذارید. در صورتی که فیلم­ برداری شما در باغ یا ساحل دریا انجام خواهد شد، تمهیدات لازم را بیندیشید و یک بار با همسر خود از محلّ فیلم ­برداری دیدن کنید.

 

خلاق باشید

طوری نباشید که فقط فیلم ­بردارتان باید و نبایدها را به شما بگوید، بگوید چه کار کنید و چه کار نکنید و حرکاتی از شما بخواهد و شما انجام دهید و فیلم ­برداری با پایان برسد؛ خودتان نیز خلاق باشید و با این خلاقیت به فیلم ­بردار خود کمک می ­کنید تا کار بهتری به شما ارئه دهد.

راهنمایی برای فیلم بردار

همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که هر مراسم ازدواج ویژگی های منحصر به فرد و خاصّ خود را دارد، بنابراین بدیهی است ایده­ هایی که شما در  فیلم برداری مراسمی که در یک باغ انجام می­ شود به کار می­ گیرید، نباید دقیقاً همان ایده­ ها یا تمهیداتی باشد که شما در جشنی که در کنار دریا و در ساحل و یا در یک سالن عروسی سر پوشیده انجام می­شود به کار گیرید؛ حتی سوژه ­هایی که در یک سالن به کار می­گیرید، ممکن است است با سوژه­ای که در همان سالن امّا با یک خانوادۀ دیگر، با رسم و رسوم دیگر صورت گرفته است، تفاوت داشته باشد. در هنگام فیلم­برداری همیشه شرایط و رخدادهای پیش­بینی نشده را مدّنظر داشته باشید و روحیۀ خود را طوری تقویت کنید که توانایی مقابله با شرایطی که از نظر شما نا مطلوب خواهد بود را داشته باشید.

از همان لحظۀ شروع کار، گذر زمان را در نظر بگیرید، آن را از دست ندهید و حواستان به لحاظات ناب و خاص باشد.

نور پردازی در فیلم ­برداری مراسم عروسی یکی از مهمترین بخش­ هایی است که شما باید توجه خاصی به آن داشته باشید.

فیلم ­ها را با یک فرمت ثبت کنید تا تدوین آن راحت­ تر باشد.

زمان ویرایش فیلم، فرصتی است که شما می­ توانید آخرین خلاقیت و سلایق حرفه ­ای کار خود را در معرض دید بگذارید؛ ویرایش فرایند مهمی است، این یک فرآیند خلاقانه برای انتخاب، زمان بندی و عکس برداری درجه بندی رنگ است که متناسب با سبک و داستان روز روز عروسی باشد. آهنگ های صوتی (موسیقی و موسیقی متن فیلم روز ضبط شده) باید با سبک فیلم و جلوه های مورد استفاده همگام باشد.