فن تمام کردن بحث و دعوا

فن تمام کردن بحث و دعوا

حتما همه ی شما شنیده اید که قدیمی ها می گویند بحث و دعوا نمک زندگی است! این که تا چه حد این جمله درست است یا خیر تنها به خود شما و سبک زندگیتان مربوط می شود. از مهارت های ویژه ای که هر شخصی در زندگی باید آن را بلد باشد، کنترل خشم در هنگام عصبانیت است زیرا اگر نتوانید این قبیل احساسات را مدیریت کنید زندگی مشترکتان قطعا به خطر می افتد و بهتر است بگوییم با هیچ کس دیگری نیز نمی توانید ازدواجی موفق را تجربه کنید. اگر هم نمی توانید این مهارت ها را کسب کنید با یک مشاور ازدواج مشورت کنید.

از همه این مسائل که بگذریم بهتر است بگوییم بحث و دعوا در زندگی امریست اجتناب ناپذیر و ممکن است در خیلی از روابط سالم اتفاق بیفتد و شما باید با سیاست و درایت درست مسائل و مشکلات را حل کنید؛ تمام این کارها مستلزم مهارت داشتن در فن تمام کردن بحث و دعوا می باشد.

فن تمام کردن بحث و دعوا

بهتر است این مسئله را با ذکر یک مثال برایتان توضیح دهیم. یکی از راه حل هایی که موجب می شود دعوا کمتر و کمتر شود، خندیدن است! بله خندیدن! لابد می پرسید چطور می شود وسط دعوا خندید؟ پس بگذارید بگویم، آنتونی رابینز یکی از روانشناسان حرفه ای این گونه تعریف می کند :

چند وقت بود با زنم اختلاف پیدا کرده بودیم و مدام بحث و دعوا داشتیم. ناگهان او بسیار عصبانی شد و به سمت اتاق رفت و پس از چند دقیقه خارج شد در این حین که داشت به سمت آشپزخانه می رفت در دستم یک بوقی داشتم که از دوران نوجوانی برایم به یادگار مانده بود، ناگهان آن را فشار دادم و با صدای بوق ترسید، به سمت بالا پرید و رو به من برگشت که هر دو با هم از خنده و قهقهه بر روی زمین نشسته بودیم. دیگر بدون هیچ بحث و دعوایی با یکدیگر آشتی کردیم و از همان روز به بعد وقتی دعوایمان می شود یکی بوق را فشار می دهد، می خندیم و همه چیز را فراموش می کنیم. 

سعی کنید شما هم در زندگی مشترکتان از این روش های کارآمد و مفید استفاده کنید و یا وسط اختلافات و بحث های روزمره یک جمله یا حرکت خنده دار بگویید تا همه چیز همان جا حل و فصل شود. به طور مثال یک شیطنت بچه گانه انجام دهید، همدیگر را ناغافلانه ببوسید، یواشکی بزنید پشت کمر هم و مانند بچه ها فرار کنید تا او به دنبال شما بدود و شوخی کند. به همین راحتی می توانید از فن تمام کردن بحث و دعوا استفده کنید! جالب است بدانید پس از به یادآوردن آن خاطره نه تنها غمگین نمی شوید بلکه مجددا شروع به خندیدن می کنید بسیار این مسئله مهم است.

کلام آخر

برای آشتی کردن و به اتمام رساندن اختلافات همیشه به دنبال راه حل های خوبی باشید که زندگیتان را بیش از پیش شیرین کند. و لازم است بدانید در هر رابطه ی سالم و درست بحث و دعوا وجود دارد و این شما هستید که با دانستن فن تمام کردن بحث و دعوا می توانید زندگی را از نو سر بگیرید.