سفید کننده های پوست

سفید کننده های پوست

دلایل زیادی برای تیره شدن پوست صورت و بدن وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به وجود تولید بیش از حد رنگدانه ها اشاره کرد. جالب است بدانید پوست های تیره به نسبت پوست هایی روشن ملانین بیشتری دارند. البته طی سال های گذشته طرف داران پوست های تیره و برنز بسیار بیشتر از پوست های روشن و سفید شده اند، حتی بسیاری از خانم ها و آقایانی که پوستی روشن دارند برای برنزه شدن حمام آفتاب می گیرند و یا از دستگاه های سولاریوم استفاده می کنند.

با این تفاصیر برخی علاقه ای به داشتن پوست تیره ندارند و می خواهند همیشه رنگ پوستشان روشن و سفید باشد؛ پس با ما همراه باشید تا شما را با برخی از روش های سفید کردن پوست آشنا کنیم.

روش های جلوگیری از تیره شدن پوست

محافظت پوست در برابر آفتاب

همه ی ما می دانیم که تابش نور آفتاب به هر جای بدن موجب تیره شدن پوست می شود؛ پس سعی کنید به جز مواقع ضروری از خانه بیرون نروید و اگر هم مجبور شدید طی روز برای رفتن به محل کار و انجام امور زندگی در سطح شهر تردد کنید بهتر است از از کرم های ضدآفتاب با اس پی اف 30 بهره ببرید. این نکته را فراموش نکنید در فصل تابستان بیش از فصل های دیگر مراقب پوستتان باشید و کرم ضدآفتابتان را هر دو ساعت یک بار تمدید کنید.

لایه برداری پوست

لایه برداری پوست نه تنها به از بین بردن جوش های سر سیاه کمک می کند بلکه رنگ پوستتان را 1 تا 3 درجه روشن می کند. برای لایه برداری حتما کلینیک و یا سالن زیبایی معتبری را انتخاب کنید تا عوارضی بر پوستتان ایجاد نشود. لایه برداری را هم می توانید در آرایشگاه زنانه و کلینیک ها انجام دهید، و هم می توانید با ماسک های خانگی رنگ پوستتان را روشن تر کنید.

انواع ماسک های خانگی

ماسک گلاب:

یکی از قدیمی ترین، پرکاربردترین و ارزان ترین روش های درست کردن ماسک های خانگی می توان به ماسک گلاب اشاره کرد. این ماسک می تواند سیاهی های دور چشم را از بین ببرد. برای درست کردن ماسک گلاب بهتر است 2 قاشق غذاخوری شیر و 1 قاشق غذاخوری آب‌لیمو را با هم مخلوط کنید. به محلول‌تان 1 قاشق غذاخوری آرد نخود و 2 قاشق غذاخوری گلاب اضافه کنید. وقتی که همه‌ی مواد را با هم مخلوط کردید، به عنوان ماسک روی پوست‌تان بگذارید و 15 دقیقه بعد با آب بشویید.

ماسک ماست و خیار:

از آن جایی که خیار و ماست کم چرب باعث خنک شدن پوست می شوند بسیاری از افرادی که حتی مشکل پوستی هم ندارند از این قبیل ماسک ها استفاده می کنند. ماسک ماست و خیار مخصوصا برای افراد شاغل که هر روز آرایش می کنند بسیار مناسب است زیرا به خنک شدن پوست و از بین بردن التهابات پوستی کمک شایانی می کند.