روش صحیح کشیدن خط چشم (بخش اول)

روش صحیح کشیدن خط چشم (بخش اول)

یکی از مشکلات و دغدغه های مشترکی که تمامی خانم ها با آن مواجه هستند روش صحیح کشیدن خط چشم است. در ابتدا بهتر است بدانید کشیدن خط چشم با توجه به فرم و مدل چشم ها طراحی و کشیده می شود و هر چشمی مدل آرایش خاص خود را دارد. اگر بتوانید روش صحیح کشیدن خط چشم را متناسب با فرم چشم هایتان را پیدا کنید می توانید چشم ها را درشت تر و زیبایی آن ها را دو چندان کنید.

باید بدانید برای کشیدن خط چشمی زیبا و بدون نقص نیازمند ظرافت و دقت و کمی صبر هستید علاوه بر آن می توانید از متخصصین میکاپ در سالن های زیبایی نیز کمک بگیرید؛ در ادامه با ما همراه باشید تا چند نمونه خط چشم زیبا و فوق العاده را به شما آموزش دهیم.

خط چشم مخصوص چشم های گرد

اگر چشمانی گرد دارید و می خواهید با ترفندهای آرایشی چشمانی کشیده و درشت داشته باشید، اولین نکته این است که دم خط چشم خود را امتداد دهید تا با کشیدگی که به وجود می آید چشمانتان از گردی درآمده و کشیده به نظر می رسد. نکته دوم این که خط چشم را از گوشه ی داخلی چشم نازک بکشید و در امتداد آن را کمی پهن کنید و در آخر دم خط چشم را باریک کنید؛ به این صورت می توانید چشمانی زیبا و خط چشم گربه ای داشته باشید. اکثر آرایشگاه ها برای میکاپ عروس نیز از این ترفندهای معجزه آسا استفاده می کنند.

خط چشم

خط چشم مخصوص چشم های با فاصله

اگر جزء آن دسته از افراد هستید که بین دو چشمتان فاصله زیاد است باید بگوییم با خط چشم و سایه می توانید تا حد زیادی از این فاصله کم کنید. ابتدا خط چشم را از گوشه ی داخلی یعنی همان مجرای اشک شروع کنید، به این صورت که گوشه های چشم را ابتدا با سایه ای دلخواه ترجبحا تیره پر کنید سپس خط چشمی پر رنگ را آغاز کنید، برخلاف خط چشم برای چشم های گرد اصلا نباید دنباله دار بکشید کافیست انتهای خط چشم را با براش یا همان سری خط چشم محو کنیدو به این صورت فاصله دو چشم کم تر شده و زیبایی را چند برابر می کند. 

خط چشم

خط چشم مخصوص چشم های گود

عزیزانی که چشم های گود و تو رفته دارند باید بدانند اصلا از سایه های پهن و تیره پشت پلک نباید استفاده کنند زیرا این سبک سایه ها به گود تر دیده شدن چشم ها کمک می کنند. پس اگر می خواهید قبل از کشیدن خط چشم از سایه استفاده کنید به شما رنگ های گرم مانند بژ و صورتی پیشنهاد می شود.

خط چشم

برای این کار کافیست خط چشمی نازک و باریک بکشید و در صورت علاقه تنها گوشه های آن را کمی امتداد دهید. روش صحیح کشیدن خط چشم به همین راحتی است اگر که کمی صبر و حوصله داشته باشید عیب های صورت خود را به راحتی می پوشانید و دیگر تیازی نیست به آرایشگاه های زنانه مراجعه کنید.

در بخش دوم مقاله می توانید با روش های دیگر کشیدن خط چشم برای انواع فرم چشم آشنا شوید.