راهکارهای مفید برای داشتن خوابی آرام قبل از عروسی

راهکارهای مفید برای داشتن خوابی آرام قبل از عروسی

تقریبا نیمی از عروس و دامادها شب قبل از مراسم عروسیشان با توجه به استرس های فراوان و فشردگی کارها نمی توانند خواب کافی و بدون دغدغه داشته باشند. اگر از هرکدام هم بپرسید چرا شب قبل به خوبی استراحت نکرده اید می گویند نه این که نخواهیم بلکه نتوانستیم و یا خوابمان نبرد! آیا شما در مورد راهکارهای مفید برای داشتن خوابی آرام قبل از عروسی اطلاعاتی دارید؟ اگر جوابتان خیر است با ما همراه باشید تا در ادامه به معرفی چند روش برای حل این مشکل بپردازیم:

برنامه ریزی دقیق

از مهم ترین دلایلی که موجب بی خوابی عروس و دامادها در شب قبل از مراسمشان می شود نداشتن برنامه ریزی دقیق می باشد زیرا بسیاری از کارها را برای دقیقه ی نود می گذارند و روزهای آخر بی وقفه در حال دویدن و درست کردن کارها می باشند.

شما اگر بتوانید از یک سال قبل یعنی چند روز پس از برگزاری مراسم بله برون و رسمی شدن ازدواجتان برای اجاره باغ تالار، سفارش ماشین عروس، آرایشگاه، محضر، دسته گل، آتلیه و ... برنامه ریزی کنید و تمامی آن ها را در تاریخ مورد نظر رزرو کنید نه تنها شب قبل از مراسمتان به راحتی می خوابید بلکه دیگر نگران انجام نشدن کارها نیستید.

روش های سریع به خواب رفتن

بعد از تعیین یک برنامه ی دقیق برای رسیدگی به تمامی امور مربوط به جشن عروسی یکی از راهکارهای مفید برای داشتن خوابی آرام قبل از عروسی داشتن اطلاعات کافی در مورد روش های سریع به خواب رفتن است.

برای این که شب قبل از مراسم عروسی خوابی راحت داشته باشید می بایست از چند ماه قبل خوابتان را بر روی یک ساعتی تنظیم کنید به طور مثال هر شب راس ساعت 11 به رخت خواب بروید.

اتاقتان را به دور از هر گونه نور و صدا آماده ی خواب کنید.

اگر از ساعت تلفن همراهتان به عنوان آلارم و کوک کردن ساعت استفاده می کنید برای داشتن خوابی راحت و سریع باید ساعت های معمولی را جایگزین گوشی های همراه کنید تا با چرخیدن در شبکه های اجتماعی ساعت ها بیدار نمانید.

اگر پس از 30 دقیقه خوابتان نبرد باید از جایتان بلند شوید و برای نوشیدن آب و یا آماده کردن وسایل و کیف فردایتان دقایقی را تلف کنید و دوباره به رخت خواب بازگردید، به این صورت سریعا خوابتان می برد.

برای خواب راحت چه بخوریم

به طور کلی برای داشتن خوابی آرام و راحت می بایست یا وعده غذایی شام را حذف کرده و به جای آن یک عصرانه مقوی در بین ساعات 6 تا 8 میل کنید ویا با یک سوپ ساده و یا سالاد وعده غذایی شام را پر کنید. میل کردن غذاهای چرب و سنگین مانند فست فودها موجب اختلال در خواب شبانه شده و عملکرد دستگاه گوارش را نیز تا حدی ضعیف می کند.

سوپ جو، عدسی، سالاد، میوه های تازه، دمنوش های آرامشبخش مانند گل گاو زبان به همراه عناب و ... از خوراکی های سبک و مناسبی هستند که خواب شما را آسان می کنند.