تاریخچه کارت دعوت عروسی

تاریخچه کارت دعوت عروسی

قبل از این که بخواهیم مفصل در مورد تاریخچه کارت دعوت عروسی با یکدیگر صحبت کنیم ابتدا بهتر است یک تعریف دقیق از آن را در اختیارتان قرار دهیم. به طور کلی تمامی کارت های دعوت همان گونه که از نام آن ها مشخص است دعوتنامه ای برای مهمانان یک مهمانی است که چند روز قبل از مراسم برای آن ها فرستاده شده و یا میزبان برای احترام، خودش به افراد مشخص شده تحویل می دهد. عموما کارت های دعوت برای مراسم های رسمی مانند عروسی، جشن عقد و یا نامزدی در نظر گرفته می شود.

چند قرن پیش حدودا در سال های 1448 مردم برای دعوت مهمان هایشان به مراسم ها و جشن های خود از فردی استفاده می کردند که در خیابان ها راه می رفت و با صدایی بلند تاریخ و روز عروسی را فریاد می زد و مراسم عروسی زوج ها را اعلام می کرد. پس از گذشت مدت زمانی درست در عصر قرون وسطی اشراف زادگان برای دعوت مهمان ها به جشن ها و مراسم هایشان راهب هایی را فرامی خواندند تا بر روی یک تکه کاغذ در مورد تاریخ و روز و علت مراسم بنویسند و از آن ها دعوت به عمل بیاورند اما دیری نپایید که این روش برای دعوت کم رنگ شد چون در آن زمان ها کم تر کسی پیدا می شد سواد خواندن و نوشتن داشته باشد.

در اواخر قرن پانزدهم بود که مکتب های سوادآموزی پیشرفت کردند و تقریبا تمامی اشراف زادگان و طبقه ی مرفه و پولدار از آن بهره بردند و از سواد آموزی استقبال کردند. اما کارت دعوت عروسی در آن زمان به شکل مدل های امروزی نبود، تنها بر روی تکه ای کاغذ با وسایلی مانند جوهر و پر، بر روی آن جزئیات مهمانی را قید می کردند. پس از جنگ جهانی دوم تولید انواع کارت های دعوت آغاز شد.

یکی از پر کاربرد ترین کارت های دعوت مربوط به کارت های دعوت عروسی می شود که تقریبا در تمامی کشورهای دنیا رایج است. امروزه کارت های دعوت عروسی با توجه به تنوع بالایی که دارند انتخاب را برای عروس و دامادهای سخت پسند هم راحت کرده اند زیرا هرکسی با هر سلیقه ای که داشته باشد می تواند از بین هزاران هزار مدل یکی را انتخاب کند. کارت عروسی چوبی، کارت عروسی فانتزی، کارت عروسی لاکچری و کارت های عروسی شیک از انواع کارت های دعوت می باشند.

ویژگی های مهم کارت عروسی

هر کارت عروسی دارای 5 بخش اساسی می باشد که هر کدام را باید به خوبی در آن رعایت کنید.

  1. انتخاب شعر یا متن مناسب با مراسمتان
  2. نوشتن تاریخ، روز و آدرس دقیق باغ تالار که اگر نشانی کمی پیچیده بود می توانید از کروکی نیز استفاده کنید
  3. داشتن پاکتی زیبا برای قراردادن دعوتنامه داخلب آن
  4. نوشته ی روی پاکت بدون خط خوردگی بااشد و توسط فردی خوش خط نوشته شود
  5. اگر می خواهید مهمانتان را بدون فرزند دعوت کنید بهتر است به صورت مودبانه ای کلمه ی آقا و بانو را قید کنید