شنل عروس و انواع مختلف شنل عروس

شنل عروس و انواع مختلف شنل عروس

یکی از وسایل جانبی لباس عروس، شنل عروس است. در هنگام خرید یا اجاره لباس عروس از مزون لباس عروس علاوه بر اینکه به سبک و طرح تاج عروس توجه می شود، در بیشتر موارد شنل عروس نیز مورد توجه قرار می گیرد و خریداری یا اجاره می شود. در برخی موارد هزینه ای برای کرایه شنل عروس پرداخت نمی شود و شنل عروس همراه با لباس عروس کرایه داده می شود؛ با این حال، در بسیاری از موارد نیز هزینه شنل جداگانه دریافت می شود و شما جهت کرایه آن مستلزم پرداخت هزینه ای مازاد خواهید بود. این حالت در مورد خریداری شنل نیز صادق است.

دلایل استفاده از شنل عروس چیست؟

استفاده از شنل عروس و در نتیجه خریداری یا کرایه آن دلایل مختلفی دارد که در اینجا به آن ها اشاره شده است:

  • زیبایی و جنبه های ظاهری: بر خلاف برخی از افراد که شنل عروسی را یک کاراکتر اضافه و دست و پا گیر می دانند، بسیاری از افراد به دلایل زیبایی و جنبه های ظاهری از شنل عروس استفاده می کنند.
  • استفاده از شنل عروس برای پوشش: خرید شنل عروس یا کرایه شنل عروس برای برخی از افراد به منظور پوشانده نگه داشتن بدن در بیرون از سالن پذیرایی یا تالار است و این زمانی است که لباس عروس به اصطلاح باز است و از پوشش مناسبی بر خوردار نیست.
  • استفاده از شنل عروس برای جلوگیری از سرما: در مورد عروسی هایی که در ماههای سرد سال برگزار می شود، شنل عروس، بخصوص شنل های پشمیِ زیبا و لطیف می تواند بسیار کار آمد باشد و شما را از سرما محفوظ نگه دارد.

انواع مختلف شنل عروس

شنل عروس در انواع و اقسام طرح ها و مدل ها طراحی و تولید می شود. در طراحی و دوخت شنل ها مدل و طرح، فصل ها نیز در نظر گرفته می شود. در ادامه انواع مختلف شنل عروس ارائه شده است.

  • شنل عروس کلاه دار: که به صورت شنل های کلاه دار بلند و کوتاه طراحی و تولید می شوند.

شنل عروس کلاه دار بلند

  • شنل عروس پشمی یا خز دار: شنل های پشمی به صورت رو دوشی (بدون آستین) و آستین دار طراحی و تولید می شوند؛ شنل های پشمی یا خز دار در مورد عروسی هایی که در روزهای سرد برگزار می شوند کاربرد دارند.

شنل عروس پشمی و خز دار رو دوشی

شنل عروس پشمی آستین دار

  • شنل عروس ساتن: شنل های ساتن نیز جذابیت خاص خود را دارند. با توجه به اینکه ساتن گرما را به خود جذب می کند، بهتر است اگر عروسی شما در تابستان است از شنل ساتن استفاده نکنید.
  • شنل عروس گیپور: شنل های گیپور که نمایی زیبا در تن داشته و می تواند به زیبایی لباس عروس بیفزاید، مدل هایی از شنل عروس هستند که بیشتر از جنبه های زیبایی و ظاهری کاربرد داشته و مختص روزهای گرم یا معتدل سال است.

شنل عروس گیپور کوتاه

  • شنل عروس حریر: شنل های حریر نیز نوع دیگر از شنل های عروس هستند. شنل های حریر نیز به لحاظ ظاهری زیبایی خاص خود را دارند. شنل های حریر علاوه بر ایجاد جذابیت بیشتر، نسبت به دیگر شنل ها سبک تر بوده و استفاده و حمل آن نیز راحت تر است.
  • شنل عروس حریر