از چه لوازمی برای آرایش ابرو استفاده کنیم

از چه لوازمی برای آرایش ابرو استفاده کنیم

یکی از مهم ترین و ساده ترین بخش هایی که در آرایش باید به آن اهمیت دهید، داشتن ابروهایی متقارن با شکل و فرم متناسب با صورتتان می باشد. اگر نتوانید بهترین مدل ابرو را برای آرایش خود انتخاب کنید کل چهره و میکاپتان را تحت تاثیر قرار می دهد.

حال این سوال مطرح می شود که از چه لوازمی برای آرایش ابرو استفاده کنیم ؟ اگر برای مراسم عروسیتان آماده می شوید که با خیالی راحت به سالن عروس مراجعه کنید که میکاپ کارتان با تجربه ای که دارد ابروهایی زیبا برایتان طراحی می کند، اما اگر می خواهید خودتان در خانه به خودآرایی بپردازید می بایست با یکسری محصولات آرایشی مخصوص ابرو آشنا شوید. پس با ما همراه باشید:

موچین، قیچی و تیغ

برای داشتن ابروهایی زیبا قبل از استفاده از لوازم آرایش باید به اصلاح و مرتب کردن آن بپردازید. برای این کار به این سه ابزار موچین، قیچی و تیغ نیازمند هستید. به این صورت که:

ابتدا به وسیله ی یک فرچه کوچک ابروها را شانه زده و مرتب کنید که در این صورت ابروهای بلندتر خود را نمایان کرده و به راحتی می توانید آن ها را قیچی کنید. فقط در زمان کوتاهی موها در تاج ابرو دقت کنید تا خط ابرویتان خراب نشود.

سپس با موچین تمامی ابروهای اضافی را برمی دارید اما مراقب باشید که اشتباها حتی یک تار ابرو را نیز برندارید زیرا در این صورت مجبور هستید به قرینه از ابروی دیگرتان هم بچینید، به این ترتیب ممکن است قطر ابروهایتان باریک شود.

در آخر زمانی که تمامی موهای اضافی دور ابروها را برداشتید می توانید برای خط انداختن و از بین بردن پرزهای ریز که با موچین برداشته نمی شوند از تیغ استفاده کنید. برای این که دست و صورتتان را با تیغ نبرید بهتر است از یک دسته تیغ استفاده کنید و به راحتی ابروهایی زیبا برای خودتان طراحی کنید. اگر کار کردن با تیغ را بلد نیستید برای اصلاح ابرو حتما به آرایشگاه زنانه مراجعه فرمایید.

مداد ابرو

پس از اصلاح ابروهایتان وقت آن رسیده تا قسمت های کم پشت و نقص ابروهایتان را با مداد ابرو درست کنید و یک خط زیبایی برای آن درست کنید. هرچه با مهارت ابروهایتان را زیباتر بکشید، آرایش چشمتان بیش از پیش جلوه می کند. در مورد انتخاب مداد ابرویی مناسب بهتر است با فروشنده های مغازه لوازم آرایشی مشورت کنید و یا از آرایشگر خود بپرسید که باید از چه لوازمی برای آرایش ابرو استفاده کنیم .

به طور کلی مداد ابرو نباید خیلی نرم و روان و یا خیلی سفت و خشک باشد زیرا اگر نرم باشد در عرض چند ساعت بر اثر گرما و تحرک پاک می شود و یا اگر زیادی خشک باشد می بایست مجبورید محکم بر روی ابروهاتان بکشید که در این صورت با ریزش ابرو مواجه خواهید شد.

ریمل و سایه ابرو

امروزه لوازم آرایش متعددی برای کشیدن ابروهایی متقارن و زیبا به بازار عرضه گردیده که هر کسی با توجه به جنس ابرو و نحوه استفاده از آن بهره می برد. ریمل و سایه ابرو در رنگ های متنوعی وجود دارند که به راحتی می توانید از تمامی مغازه های لوازم آرایشی تهیه فرمایید.

تنها ضعف این لوازم در خشک کردن ابروها می باشد مخصوصا ریمل ابرو با توجه به این که مایع است و چند دقیقه پس از مالیدن آن به ابرو خشک می شود خیلی نتوانسته طرفدارانی برای خود جذب کند. سایه ابرو اما بسیار می تواند فرم ابروهای شما را زیبا کند اما نحوه استفاده از آن با قلمی مخصوص است که هر کسی نمی تواند با این ابزار آرایشی به راحتی کار کند.