برای اجاره سالن تولد در محدوده پاسداران با شماره زیر تماس بگیرید

تلفن تماس: 09122769186
خرید اینترنتی کیک و شیرینی عروسی, تولد و نامزدی در شرق تهران

خرید اینترنتی کیک و شیرینی عروسی, تولد و نامزدی در شرق تهران

کیک عرسی از گذشته تا امروز

کیک عروسی یک کیک سنتی است که در پذیرایی عروسی قبل از شام یا پس از شام، بسته به فرهنگ هر ملت، سرو می شود. در برخی از مناطق انگلستان کیک عروسی در صبحانه عروسی سرو می شود؛ "صبحانه عروسی" (wedding breakfast) به این معنی نیست که غذا در صبح میل می شود، بلکه  زمان پس از مراسم ازدواج در همان روز است. کیک های عروسی معاصر، حاصل چندین سنت قومی مختلف است که یکی از اولین سنت ها از روم باستان آغاز شد که نان بر روی سر عروس قطعه قطعه می شد تا ثروت و طالع خوبی برای زن و شوهر باشد. بنابراین، همانطور که ملاحظه می شود، سنت استفاده از کیک عروسی به زمان های دور (پیش از قرن هجدهم) بر می گردد و امروزه به جایی رسیده است که از طریق آنلاین و به صورت اینترنتی سفارش داده می شود و سفارش کیک و شیرینی اینترنتی این روزها باب شده است. همانند دیگر مناطق تهران، خرید اینترنتی کیک و شیرینی عروسی, تولد و نامزدی در شرق تهران نیز صورت می گیرد. سفارش کیک تولد و قیمت کیک تولد در شرق تهران در قنادی های مختلف، متنوع است. کیک عروسی خواه گران باشد خواه یک کیک عروسی ارزان و یا شیرینی عروسی باشد، شیرین کنندۀ کام مهمانان و فضای عروسی است و از این رو همواره طرفداران خود را دارد.

سنت کیک عروسی

سنت داشتن کیک عروسی به قبل از قرن هجدهم باز می گردد. کیک عروسی در اصل یک مورد لوکس و نشانه ای از جشن و موقعیت اجتماعی افراد بوده و کیک بزرگتر، نشان از جایگاه اجتماعی بالاتر داشته است. در اوایل  کیک عروسی در انگلستان و امریکا به صورت سنتی کیک میوه ای بود که اغلب با مارزیپان (marzipan ) و شکر و تخم مرغ بر روی کیک آغشته می شد. برش کیک بخش مهمی از عروسی بود. کیک عروسی سفید نیز نماد پول و اهمیت اجتماعی در زمان ویکتوریا بود، بنابراین داشتن و تهیۀ یک کیک سفید برای مراسم عروسی بسیار مورد نظر بود. امروزه، علاوه بر کیک های عروسی سفید که نماد کیک های ستنی  کلاسیک عروسی هستند، بسیاری از طعم ها و تزئینات بر روی کیک های عروسی انجام می شود. بسته به تعداد مهمان ها کیک عروسی به اندازه های مختلفی تهیه می شود. سرآشپزها و طراحان کیک مدرن از مواد و ابزارهای مختلف برای درست کردن کیک ها استفاده می کنند و انتخاب سبک و طرح کیک نیز معمولا می تواند نشان دهنده شخصیت  عروس و داماد باشد.

برش کیک عروسی

برجی از کیک عروسی در روز عروسی در جلوی شما قرار داده می شود و شما باید آن را برش بزنید! یک کیک عروسی دو یا سه طبقه. برای برش دادن کیک های دو طبقه یا چند طبقه، یک چاقو و یک سرور نیاز دارید. شما باید به عنوان عروس و داماد، پایین ترین بخش یا طبقۀ کیک را برش بزنید و پس از برش کیک با چاقو، تکۀ برش داده شده را به کمک سرور در کیک خوری قرار دهید. پس از آن، ما بقی کارهای مربوط به برش کیک و تقسیم کردن آن، بر عهدۀ پرسنل سالن پذیرایی خواهد بود که بهتر است با نظارت یکی از افراد معرف خانوادۀ عروس یا داماد انجام شود.

وسایل برش کیک عروسی

سرو کیک عروسی

سرو کیک عروسی توسط پیش خدمتان