برای اجاره سالن تولد در محدوده پاسداران با شماره زیر تماس بگیرید

تلفن تماس: 09122769186
سفره عقد در تهران

سفره عقد در تهران

سفره عقد در تهران

بهترین سفره عقد

سفره عقد شیک در تهران همیشه و همیشه یکی از مهم ترین ارکان عروسی محسوب می شود که از دیرباز در بین ایرانیان رایج بوده. سفره عقد همان طور که از نامش پیداست در مراسم عقد و یا در روز عروسی بساط می شود. عروس داماد در راس این سفره نشسته و به جاری شدن خطبه عقد گوش فرا می دهند. در واقع ایرانیان بر این باور بودند که پهن کردن سفره عقد برای آغاز زندگی عروس و داماد بسیار خوش یمن بوده است. مراسم عقد در تمامی شهرهای ایران و با سبک و سیاق متفاوت انجام می گیرد که هر کدام از شهرها با توجه به رسم و رسومات خود وسایل سفره عقد را تهیه می کنند. به طور مثال کرایه ی سفره عقد در تهران رایج است.

هر کدام از وسایلی که بر روی سفره عقد در تهران گذاشته می شود بیانگر یک نماد و آرزو برای عروس و داماد می باشد. سفره عقد از 6 تا 8 اجزای اصلی یعنی: قرآن، نان سنگک، تخم مرغ، بادام، آیینه و اسفند تشکیل شده است.

هرکدام از وسایل سفره عقد نماد چیست؟

نان سنگک به نماد رزق و روزی، تخم مرغ برای بچه دار شدن، اسفند برای دور بودن زوج از چشم زخم، قرآن به نماد حضور خداوند در لحظات زیبای شروع یک زندگی ، گردوکه درخت گردو نماد طول عمر زیاد عروس و داماد، بادام و فندق نیز به نشانه ی تداوم نسل بر روی سفره قرار میگیرد. اما انواع کیک و شیرینی ، شکلات و عسل نیز در اکثر این مراسم ها وجود دارد تا کام همه ی فامیل از این وصلت فرخنده شیرین شود و برایشان آرزوی سعادت و خوشبختی کنند.

و در آخر هم یکی از جذاب ترین مراحل این مراسم کله قند ساییدن بر سر عروس داماد است که دو نفر از دختران دم بخت دوسر یک پارچه را بالای سر زوجین میگیرند و شروع یه ساییدن قند بر سر آن ها می کنند که به نشانه ی سعادت، خوشبختی و شادی انجام میگیرد.

در زمان های قدیم مراکزی برای اجاره ی سفره عقد در تهران وجود نداشت و تنها فامیل های عروس و داماد و افراد با سلیقه این سفره پر برکت را با وسایل ساده تزیین می کردند و عروس و داماد را، راهی خانه ی بخت می کردند. اما امروزه با توجه به تنوع زیادی که در انتخاب سفره عقد در تهران وجود دارد، عروس و داماد می توانند با مراجعه به مراکز اجاره ی سفره عقد با سلیقه خود اجزای این سفره ی زیبا را سفارش دهند.

قیکت سفره عقد

قیمت سفره عقد با توجه به تنوعی که دارد بسیار متفاوت است و شما می توانید این سفره را با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید تهیه کنید. برخی انتخاب های مناسب و کارآمد می تواند جلوه ی سفره ی عقد شما را دو چندان کند. به طور مثال : گل آرایی مناسب سفره عقد می تواند چشم تمام مهمانان را خیره کند که البته به هزینه ای که در نظر دارید بستگی دارد. همچنین انتخاب رنگ های به کار برده شده و جنس پارچه نیز می تواند به زیبایی سفره عقد بیفزاید. امروزه تنوع در سفره عقدهای جدید باعث شده تا انواع گوناگون و در بعضی مواقع شگفت انگیز آن به وجود آید. به طور مثال یکی از جدید ترین سفره های عقد که امروزه شاهد آن بودیم ، سفره عقدهای آکواریومی است که با توجه به کار زیادی که می برد کرایه این سبک از سفره های عقد کمی بالا می باشد.