برای اجاره سالن تولد در محدوده پاسداران با شماره زیر تماس بگیرید

تلفن تماس: 09122769186
سفره عقد غرب تهران

سفره عقد غرب تهران

سفره عقد همان طور که از نامش پیداست ، سفره ای است که در هنگام مراسم عقد پهن می شود که عروس و داماد بالای آن و باقی اقوام به دور آن ها می نشینند، در این حین عاقد صیغه ی عقد را جاری می کند و حظار برای خوشبختی زوجین دست به دعا برمی آورند.

بساط سفره ی عقد در غرب تهران از دیرباز در بین ایرانیان مرسوم بوده و هرکدام از وسایل سفره ی عقد به نماد و نشانه ای قرار گرفته است و هرکدام معانی خاص و تاثیر گذاری دارد. با ما همراه باشید تا به معرفی وسایل سفره عقد در غرب تهران بپردازیم.

وسایل سفره عقد

آیینه و شمعدان: آیینه را رو به روی عروس و داماد به گونه ای قرار می دهند که صورت هایشان در آن پیدا باشد و شمعدان ها را در دو طرف آیینه می گذارند و با شمعی روشن به نماد گرما بخشیدن به عشق زوجین به نمایش می گذارند.

نان سنگک: به طور کلی نان نشانه ی رزق و روزی و برکت در سفره می باشد که استفاده از آن بر سر سفره عقد برای رونق کسب و کار داماد قرار داده می شود.

شیرینی و عسل: پس از جاری شدن عقد عروس و داماد با انگشت کوچک خود به یکدیگر عسل تعارف می کنند تا شیرینی این وصلت فرخنده را چند برابر کند و همچنین مهمان ها با میل کردن شیرینی کام خود را شیرین می کنند.

قرآن: به نماد وجود خداوند در این وصلت خداپسندانه و حضور خدا در تک تک لحظات زندگی عروس و داماد.

نان و پنیر و سبزی: یکی از بهترین و خوشمزه ترین نان و پنیرهای عمرتان را می توانید بر سر سفره عقد نوش جان کنید در واقع ابتدا برای پر برکت شدن سفره ی عروس و داماد استفاده می شود و پس از آن اقوام و خویشاوندان می توانند به عنوان تبرک میل کنند. امروزه هر کسی با توجه به خلاقیتی که دارد این لقمه ها را در بسته بندی های مختلف تزیین می کند.

تخم مرغ: یکی از جالب ترین اجزای سفره عقد تخم مرغ است که به نشانه ی ازدیاد فرزندان و ادامه دادن نسل می باشد. به طور کلی تعداد تخم مرغ ها مهم نیست اما برخی افراد به نیت 5 تن 5 تخم مرغ و یا به نیت 14 معصوم 14 تخم مرغ بر سر سفره عقد قرار می دهند.

اسفند: وجود اسفند و چه دود کردن آن به نشانه ی جلوگیری از چشم زخم می باشد.

سفره عقد در غرب تهران

تفاوت سفره عقد از دیروز تا امروز

در زمان های قدیم همه ی فامیل با همکاری هم سفره ی عقد عروس و داماد را می چیدند و بسیار ساده این مراسم برگزار می شد. اما امروزه مراکز کرایه ی سفره عقد در هرکجای ایران به چشم می خورد که با توجه به هزینه ای که در نظر گرفته اید قیمت اجاره سفره عقد متفاوت می باشد.

برای داشتن سفره ی عقدی متفاوت و زیبا می توانید با کمی خلاقیت این سفره را به یک سفره عقد شیک در غرب تهران تبدیل کنید. به طور مثال با قرار دادن گل و گا آرایی مناسب می توانید جلوه ی این سفره عقد را دو چندان کنید.