برای اجاره سالن تولد در محدوده پاسداران با شماره زیر تماس بگیرید

تلفن تماس: 09122769186
دی جی و موزیک برای عروسی

دی جی و موزیک برای عروسی

دی جی چیست؟

بر اساس دانشنامۀ ویکی پدیا، دی‌جِی (DJ) مخفّف دیسک‌جوک (Disc Jockey) است و به کسی گفته می‌شود که موزیک هایی که قبلاً ضبط شده است را از جایی که موزیک را در آن save کرده است (مثل فلش یا CD) انتخاب کرده و به صورت متفاوتی برای مخاطبان خود پخش می کند.

 دی‌جی‌ها برای پخش موسیقی از یک ست استفاده می‌کنند، این ست شامل دو پخش‌ کننده دیسک و یک میکسر است؛ این میکسر باید حداقل دوکاناله باشد. اما امروزه سی ‌دی ‌جی‌ها نیز در کنار ترن تیبل‌های آنالوگ کار  را برای دی‌ جی‌ها میسر ساخته‌ اند.

دی جی ها امروزه در هر مراسمی که با شادی و سرور سر کار داشته باشد حضور دارند، از دی جی برای جشن تولد و مهمانی ها گرفته، تا جشن های عروسی کوچک و بزرگی که در تالار، باغ تالار یا سالن های عروسی برگزار می شود؛ بنابراین همۀ انتظارات از دی جی ها این است که به بهترین نحو و با انتخاب موزیک های مناسب در شاد کردن مراسم تأثیر گذار باشند. بنابراین، آن ها باید در برگزیدن و هم ‌آمیزی آهنگ‌ها به میزان کافی تبحر داشته باشند زیرا غالباً افرادی که مجالس را گرم می کنند مخاطبان آن ها هستند.

دی جی ها و سالن های عروسی

معمولاً سالن های عروسی، تالارها و به ویژه باغ تالارها در اجرای مراسم و جشن های عروسی از دی جی ها استفاده می کنند. دی جی ها که اجرای موزیک مراسم عروسی را عهده دار هستند، به ویژه در باغ تالارها، به دلیل طولانی تر بودن جشن نسبت به تالارها و دیگر سالن های عروسی و همچنین در پارتی ها، حضور پر رنگ تری دارند و از کاراکترهای اصلی گردانندۀ مجالس به شمار می روند. برخی سالن های عروسی فقط دی جی دارند، در برخی دیگر نیز موسیقی به طور زنده اجرا می شود، بنابراین در هنگام رزرو سالن عروسی یا باغ تالار یا تالار عروسی، حتما راجع به این موضوع آگاهی کامل کسب کنید، اگر تمایل به استفاده از دی جی ندارید، مطلع شوید که آیا آن سالن مجهز به افرادی می باشد که موزیک زنده اجرا می کنند یا خیر. اگر بهترین دی جی تهران یا  یک دی جی خوب و ارزان در تهران سراغ دارید، در صورت موافقت مدیریت سالنی که رزرو کرده اید می توانید موزیک جشن عروسی خود را بر عهدۀ آت دی جی قرار دهید. البته این می تواند برای شما هزینه ای را در بر داشته باشد. اگر مجلس شما زنانه است و می خواهید فقط خانم ها حضور داشته باشند، می توانید از دی جی خانم استفاده کنید.

جایگاه راه اندازی دی جی:

در کل بهترین مکان یا جایگاه برای اجرای کار دی جی ها، مکانی است که مهمانان در آنجا حضور نداشته باشند یا به عبارت دیگر محلی در پشت مهمان. دلایلی برای این گفته وجود دارد. اول اینکه این کار سبب می شود تا در هنگام فیلم برداری از مراسم عروسی، تصویری از DJ ثبت و ضبط نمی شود؛ به علاوه، با این کار صدایی که از DJ در فضا یا محیط پخش می شود، متعادل تر خواهد شد و همۀ افراد به راحتی  قادر به شنیدن صدای واضح خواهند بود و این حالت که در بخشی از محیط جشن صدا آزار دهنده و در بخش دیگر صدا کم و ضعیف باشد، ایجاد نمی شود و در این صورت مطمئن می شوید که همۀ مهمانان قادر به شنیدن صدای موزیک به طور واضح هستند. در نهایت اینکه، DJ بهترین خط دید برای تمام رویدادها را از این موقعیت خواهد داشت.

نیاز به میکروفون های بی سیم:

به خاطر راحتی و ایمنی، بی سیم همیشه بهترین راه برای رفتن به مراسم است. با استفاده از بیسیم، DJ می تواند تقریبا در هر جایی قرار گیرد و نیازی به کابل هایی نیست که حرکت آن ها را محدود و در راه رفتن تداخل ایجاد کند. هدست بسیار مناسب است.

انتخاب موسیقی مراسم شما

از آنجایی که دی جی ها در مراسم بسیار محبوب شده اند، اکثر دی جی ها دارای یک کتابخانه بسیار خوب برای تمام موسیقی های خود هستند که به طور مناسب برای مراسم بیشتر فراهم می شود. اما شرایطی وجود دارد که عروس و داماد ممکن است خواهان متنوع زیادی در موسیقی باشند؛ در این صورت سرویس DJ شما ممکن است به تمام آهنگ هایی که می خواهید دسترسی نداشته باشد. در این صورت، شما ممکن است نیاز به ارائه برخی از موسیقی های مورد علاقه تان به DJ خود باشید. اکثر DJ ها برای پذیرش انواع مختلفی از فرمت های موسیقی مانند CD، MP3، و درایو های فلش تنظیم شده اند و حتی می توانند iPod یا iPhone خود را به سیستم خود متصل کنند تا موسیقی خاصی را که علاقه دارید، پخش کنند.

لازم به ذکر است که بسیاری از زوج های ممکن است خواهان موسیقی کلاسیک باشند، که معمولا ده ها نسخه خاص وجود دارد. این همچنین برای ابزارهای موسیقی محبوب تر نیز صادق است، نسخه های زیادی وجود دارد. در این مورد بهتر است DJ را با دقیقا نسخه یا نسخه ای که می خواهید تهیه کنید. شما می توانید خودتان از قبل آنها را ضبط کنید یا فقط آن ها را به با استفاده از Dropbox، Skydive و یا حتی ارسال سی دی به صورت پیش فرض به سرویس DJ خود بفرستید.