برای اجاره سالن تولد در محدوده پاسداران با شماره زیر تماس بگیرید

تلفن تماس: 09122769186
خرید لوازم جهیزیه عروس

خرید لوازم جهیزیه عروس

خرید لوازم جهیزیه عروس

«جهیزیه» یا «جهاز» به دارایی و مالی گفته می شود که عروس در هنگام ازدواج به خانۀ مشترک می برد. در حالت کلی، جهیزیه می تواند شامل پول، جنس یا ملک باشد. در عرف و فرهنگ عامه، جهاز مفصل موجب احترام بیشتر برای عروس می گردد. در ایران، جهیزیه عروس شامل یک سرویس کامل از اثاثیه مورد نیاز برای یک زندگی سه یا چهار نفره است.

 بر خلاف آقایان، خانم ها علاقۀ ویژه ای به خرید دارند. یکی از این خریدهای دوست داشتنی و مهم برای خانم ها خرید جهیزیه عروس است که معمولاً چندیدن روز ویا حتی ماه ها به طول می انجامد. به دلیل اینکه دختر خان ها تمایل دارند بهترین و جدیدترین وسایل و لوازم را برای منزل خود تهیه کنند، خرید لوازم جهیزیه از جمله خریدهایی است که معمولاً حساسیت زیادی در مورد آن به کار گرفته می شود.

مقدار هزینه ای که برای جهیزیه صرف می شود با توجه به رسم و رسومات مختلف در شهرهای ایران و نوع درآمد افراد هیچگاه معیار دقیقی نداشته اما به طور متوسط تهیه جهیزیه مابین ۱۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان برای خانواده عروس هزینه در برخواهد داشت. در گذشته خانواده‌ها به صورت جزئی در طول سال هایی که دختر خانواده در حال رشد و رسیدن به سن ازدواج بود اقدام به خریدن اقلام متفاوت می‌کردند، اما با گذشت سال ها و پیشرفت هرروزه وسایل خانگی امروزه خرید جهیزیه به قبل از مراسم عروسی و عقد زوج جوان موکول شده است.

اگر قصد خرید جهزیه  کامل عروس را دارید پیشنهاد می شود لیستی از وسایل مورد نیاز خود را یادداشت کنید؛ فهرستی تهیه کنید که در آن لیست خرید جهیزیه با قیمت روز درج شود در یک ردیف لیست لوازمی که در نظر دارید، در یک ردیف تعداد وسایلی که در هر مورد نیاز دارید و در یک ردیف هم مارک لوازم مصرفی را یادداشت کنید. ممکن است در یک روز تعداد زیادی از لوازمی که یادداشت کرده اید خریداری کنید و در یک روز هم موفق به خرید آنچه که انتظار دارید نشوید. در هر حال عجله نکنید و هر خریدی که انجام می دهید، در لیستی یادداشت های خود که از قبل تهیه کرده بودید علامت بزنید. سعی کنید تا حدّ امکان از خرید تعداد زیاد از یک کالا اجتناب کنید. بهتر است اجناسی را انتخاب کنید که با کیفیت باشند، نه اینکه صرفاً بخواهید به مقدار یا تعداد زیاد آن توجه کنید. مثلاً خرید تعداد بیش از اندازه و بیش از حد لازم قندان یا نمکدان یا وسایلی از این دست، به جز اینکه جاگیر شود و مدت ها بدون استفاده باقی بماند، صرفۀ دیگری نخواهد داشت. برای اینکه در هنگام خرید جهزیه عروسی دچار سر در گمی نشوید، بهتر است خریدهای خود را به چند دستۀ کلی تقسیم کنید و هر بار به سرغ یک گروه یا دسته بروید. به عنوان مثال گروه لوازم چوبی، گروه ظرف و ظروف و لوازم آشپزخانه، گروه لوازم پلاستیکی و غیره. زیرا در این صورت هدف شما مشخص خواهد شد و مثلاً در هنگام خرید لوزام چوبی تمرکز خود را تنها بر این لوازم متمرکز می کنید، انواع و اقسام لوازم چوبی را می بینید و به این ترتیب در انتخاب ها دچار سر در گمی نخواهید شد. برای یک خرید ارزان جهیزیۀ عروس، لیست جهیزیۀ ساده و معمولی عروس را تهیه کنید؛ حتی با داشتن چنین لیستی، اگر بگردید می توانید خرید بهترین لوازم خانگی عروس را داشته باشید.