برای اجاره سالن تولد در محدوده پاسداران با شماره زیر تماس بگیرید

تلفن تماس: 09122769186
آتلیه عکس کودک, نوزاد و بچه

آتلیه عکس کودک, نوزاد و بچه

آتلیۀ عکس کودک

از اواخر دهه 60 میلادی در رجویو امیلیا، هر مدرسه فضایی به نام آتلیه و شخصیت آتلیلیستا، "معلم" با پس زمینه هنر دارد. بنابراين، آتلیه  محل پژوهش، اختراع و همدلي است كه به وسيله 100 زبان بيان شده است كه از دوران كودكي فراتر رفته و شامل سن كودكان تا سن بالايي مي شود. هر پدر و مادری در سنین نوزادی و همچنین کودکی فرزند خود تمایل دارد عکس های متنوع و گوناگونی از او داشته باشد؛ این عکس ها گاهی در منزل و با دوربین عکاسی و گهگاه در مناظر طبیعی انداخته می شود. امّا آنچه معمولا در ذهن هر پدر و مادری ممکن است نقش ببندد داشتن عکس هایی خاص از کودکان در یک آتلیه خوب است. اگر شما هم عکاس هستید و قصد دارید در آتلیه عکس کودک، آتلیۀ عکس نوزاد و بارداری یا آتلیۀ عکس تخصصی کودک و بچۀ خود عکس هایی ناب از نوزادان، مادران باردار و کودکان داشته باشید و این بر محبوبیت شما افزوده و سبب معروف شدن شما گردد، به این مقاله که در بانک اطّلاعاتی پارسایا تهیه شده است، توجه کنید.

چطور از کودکان عکس بگیریم؟

در آتلیۀ عکس تخصصی کودک و بچه، عکاسی از کودکان گاهی اوقات می تواند یک کار چالش برانگیز باشد، زیرا کودکان معمولا دوست ندارند که برای طولانی مدت به دوربین نگاه کنند و به بایدها و نبایدهایی که عکاس مجبور است به آن ها تحمیل می کند توجه کنند.در هنگام عکاسی همه چیز خیلی سریع اتفاق می افتد و لحظات ناب به سرعت می گذرد و اینکه از کودک بخواهیم تا دوباره تکرار کند شاید برای عکاس بسیار دشوار باشد. از این رو، بسیاری از ما در نهایت با عکس های تار و براق تمرکز می کنیم و تعجب می کنیم که چگونه می توانیم مهارت های عکاسی ما را بهبود بخشیم تا نتایج بهتر به دست آوریم. به دلایلی که گفته شد، در اینجا مطالبی را ارائه می دهیم که شما در آتلیه در هنگام برخورد با کودک چگونه باید برخورد کنید تا بتوانید با موفقیت عکاسی از کودکان را انجام دهید.
پرتره های قوی  کودک بسیار متفاوت از عکس هایی که در آن به دور نگاه کرده می شود و لبخند زده می شود است. یک پرتره واقعی، شخصیت، انرژی و یگانگی منحصر به فرد هر کودک را نشان داده و منعکس می کند.

بهترین دوربین و لنز برای عکاسی کودکان چیست؟

هر دوربین عکاسی به خوبی کار می کند، با این حال، توصیه می شود برای خلق یک عکس خوب در آتلیۀ کودک، نوزاد و بچه از دوربین هایی استفاده کنید که مجهز به دوربین DSLR  با لنز دیافراگم سریع است.  برای DSLR های گران قیمت از DSLR های لنز نیاز نیست - هر DSLR سطح ورودی برای عکاسی کودکان عالی است بخش مهمتر لنز است. استفاده از لنزهای سریع توصیه می شود، زیرا آنها در محیط های کم کار بسیار کار می کنند و کار منحصر به فرد در انزوای موضوعات و ایجاد یک تم زیبا و خنثی پس زمینه، همچنین به عنوان "بوکه" شناخته می شود. بودجه ای را که می خواهیدصرف خرید لنز کنید در نظر داشته باشید. برای بودجه های کم (تا 250 دلار)، دیافراگم 35mm و 50mm f / 1.8 اولین لنزها نتایج عالی برای پرتره های کودک را ارائه می دهد. اگر شما دارای بودجه متوسط ​​(تا 500 دلار) هستید، باید یک لنز fmm 1.4 میلیمتر در نظر بگیرید.

در نورهای کم از چه تجهیزات نورپردازی باید استفاده کرد؟

اگر یک منبع بزرگ و قوی از نور (مانند یک پنجره بزرگ) برای روشن کردن محیط نداشته باشید، تنها گزینه شما، استفاده از فلاش خارجی خواهد بود. همانطور که در بالا اشاره شد، شما نباید برای هر نوع پرتره از فلاش داخلی استفاده کنید. فلاش داخلی دوربین، سایه های زشتی را روی صورت و پشت سوژه ایجاد می کند، بنابراین نباید سعی کنید از آن استفاده کنید.  در صورتی که سقف سفید باشد (اما نه خیلی زیاد) یک روش خوب برای روشن کردن اتاق، استفاده از یک فلاش خارجی که در بالای دوربین نصب شده است، با فلاش هدایت می شود. اما چه چیزی باعث می شود که نور از سقف بیرون آید و سایه های نرم تری را ایجاد کند. نگاهی به این مثال ببرید، جایی که نور را از سقف بیرون می آورم: هنگامی که از یک فلاش شبیه آن استفاده می کنم، فلاش را به حالت TTL (از طریق لنز)، دوربین را به حالت "Manual" تنظیم کردم، سپس دیافراگم را به جایی بین f / 2.8 و f / 5.6 تنظیم کردم، سرعت شاتر من به 1/200-1 / 250th از یک ثانیه و ISO من به کمترین تعداد (ISO 100 یا ISO 200). در حالت "TTL"، دوربین به طور خودکار میزان قدرت فلاش را تعیین می کند و مقدار مناسب را به درستی در معرض سوژه قرار می دهد و بدون هیچ زحمتی نتایج عالی ارائه می دهد.

موضوع عکس یا عکس های خود را تعیین کرده و نحوه تعامل و ارتباط با کودک را بیاموزید
اگر وقت دارید، سعی کنید تا قبل از جلسه عکس، شخصیت کودک را بشناسید. سعی کنید آنچه را که کودک دوست دارد تعیین کنید، یک زمینه مشترک بین خودتان و او پیدا کنید و با او دوست شوید.همواره این را به یاد داشته باشید که کودک،  بزرگسال نیست که او را مجبور به انجام کاری کرده و هر ژستی را که خواستیم در مورداو اجرا کنیم. به سطح بازیگری، قدرت و انرژی خود برسید و آنها را با احمقانه بخندید. اگر همیشه فقط بخواهید که کودک به دوربین نگاه کند و لبخند بزند، به جز تصاویر جعلی و تکراری و خسته کننده، تصاویر جدید و تازه ای نخواهید داشت؛ پس  در حالی که آمادۀ گرفتن عکس از او هستید، اجازه دهید کودک بازی کند و از بازی خود لذت ببرد. از والدین کودک بخواهید تا که پشت سر شما بایستند، پس وقتی همه چیز تنظیم شد لحظات خود را شکار کنید. به یاد داشته باشید، حتی بدون لبخند و یا زحمت، شما می توانید برخی از تصاویر احساسی و حساس و لمس کنید. برای رسیدن به بهترین نتایج، مهم است که با کودک پیوند برقرار کنید.