برای اجاره سالن تولد در محدوده پاسداران با شماره زیر تماس بگیرید

تلفن تماس: 09122769186
آتلیه عکس نوزاد، کودک و بچه در غرب تهران

آتلیه عکس نوزاد، کودک و بچه در غرب تهران

یک نوزاد در راه است که می خواهد به این دنیای بزرگ قدم بگذارد! بسیاری از مادران باردار در انتظار به دنیا آمدن نوزاد خود هستند تا آو را ببیند، ببویند و در آغوش بگیرند و عکس هایی از او بگیرند و با دیدن این عکس ها علاوه بر ثبت خاطرات، از روند رشد نوزاد یا کودک خود لذت ببرند. فرقی نمی کند که اولین بچه شما سومین بچه باشد، این حس و تمایلی است که همواره در مادران وجود داشته است. با این حال، عکاسی از نوزاد یا کودک در آتلیه عکس نوزاد و بارداری در غرب تهران یا آتلیه تخصصی عکس کودک و بچه در غرب تهران می تواند فرصتی برای عکس برداری از خانواده یا زوج ها نیز باشد و زمینه ای را ایجاد کند که شما هم عکسی با همسر و نوازد یا کودک  خود به یادگار داشته باشید.

راهنمای لوازم جانبی برای عکاسی نوزادان و کودکان زیر هفت سال

اگر از جمله افرادی هستید که به عنوان یک عکاس تازه کار، قصد گردآوری آتلیه عکس نوزاد، کودک و بچه در غرب تهران را دارید و می خواهید یک آتلیه ارزان عکس کودک در غرب تهران راه اندازی کنید و یا  آتلیه ای بزنید که بهترین آتلیه عکس کودک در غرب تهران باشد، یا اینکه می خواهید خودتان در منزل از نوزاد و کودک (زیر هفت سال) خود عکس هایی تهیه کنید و به عبارت دیگر، یک استودیوی کوچک در خانه ایجاد کنید، ما در اینجا وسایل اولیه ای که شما جهت این کار نیاز خواهید داشت، معرفی می کنیم.

دوربین مناسبی برای این کار انتخاب کنید

این روزها تقریبا هر کس دوربین در دستگاه تلفن همراه خود دارد، اما این لزوما بهترین گزینه برای یادآوری مهمترین لحظات فرد کوچک زندگی شما نیست!

با استفاده از همۀ دوربین های موجود در بازار، انتخاب مناسب برای نیازهای شما بسیار شخصی است. راهنمایی های آموزنده خرید Explora را از جدیدترین و آخرین توصیه های ما برای خرید دوربین های عکاسی مناسب عکس برداری از  نوزادان و و کودکان استفاده کنید. راهنمای خرید دوربین DSLR، راهنمای خرید دوربین های ضد Mirrorless و یا DSLR نیز به تصمیم گیری شما کمک می کند. کسانی که به تازگی وارد حرفۀ عکاسی می شوند نیز ممکن است از مقالات Explora جهت چگونگی انتخاب یک دوربین دیجیتال و همچنین مقدمه ای بر پورتال آموزشی عکاسی بهره مند شوند.

افزودن نور

همانطور که در راهنمای آلن ویتز خرید دوربین برای نوزادان و عکاسان کودکان توضیح داده است، در حالی که در حالت روشن یا خاموش دوربین ممکن است راهی مناسب برای برجسته کردن نوزاد شما در بهترین حالت خود باشد، حادثه ناگهانی یک فلاش روشن می تواند نوزاد یا کودک (زیر هفت سال) شما را بترساند، در نتیجه شما مجبور به تصحیح عکس های خود شوید و یا مجبور شوید چندین بار گرفتن یک عکس را تکرار کنید که ممکن است بی فایده باشد! برای جلوگیری از این حالت، یکی از گزینه های نورپردازی مناسب، مانند چراغ های LED را در نظر بگیرید.

اگر خود را یک بارق می کنید، یک بازتابنده قابل انعطاف که قادر به فروپاشی نور است می تواند یک ابزار مفید برای بیشتر کردن لمس نور با کمترین اختلال، با هدف فلش خارج از دوربین (یا منبع نور مداوم) به سمت بازتابنده است.

وسایل لازم اولیه برای عکس برداری از کودک

اولین موردی که به آن نیاز دارید، انواع تصاویر پس زمینه است. برای این کار شما می توانید از انواع پارچه ها، از پارچه های ساده سفید و رنگی تا پارچه هایی که به عنوان روکش مبلمان کاربرد دارند، استفاده کنید.

دو لوازم جانبی مهم دیگر برای تکمیل استودیوی شما عبارت است از: 1-  Clamps، برای بستن یا کشیدن پارچه  جهت داشتن یک سطح صاف و 2- کیسه های سنگین (Sandbags ) و یا سایر اجزای سنگین وزن جهت نگه داشتن پایه ها ثابت ماندن آن در محل.

لوازم عکاسی مورد نیاز برای نوزاد تازه متولد شده

نگهدار یا تکیه گاه قنداق

یکی از وسایلی که معمولاً برای عکس برداری از نوزدان تازه متولد شده استفاده می شود، نگهدار یا تکیه گاه قنداق است که در تصویر زیر نشان داده شده است. نوزاد خود را در آغوش نرم تکیه گاه قرار دهید و در حالی که خواب است یا انگشت در دهان دارد و لبخند کرنگی در لبانش است، اقدام به عکس گرفتن کنید.  

لوازم جانبی لباس نوزاد یا کودک

برای گزینه های کم حجم و کمد لباس، می توانید از دلفریب های خواب آلود، پوشش های بافتنی، توری یا تیفوسی، یک گردنبند گلدار، سر بندهای تزئینی و کلاه های رنگارنگ را انتخاب کنید.

 

مبلمان و لوازم تکیه گاه و نگهداشت

برای داشتن یک مجموعه عکس متمایز تر از نوزاد خود با استفاده از عکس هایی که خودتان تهیه می کنید، می توانید از نگهداشت یا مبلمان های نوزاد که به اشکال متنوع در بازار وجود دارد استفاده کنید.

وسایلی جهت تحریک نوزاد به لبخند زدن

هنگامی که کودک خود را برای عکاسی آماده کردید و لباس های مورد نظرتان را به او پوشاندید، وقت آن رسیده است تا توجه کوچولوی خود را نسبت به لنز جلب کنید. شما می توانید به طرق مختلف این کار را انجام دهید و راه حل های نوآورانه ای را برای جذب کودکان به کار بندید. یکی از این کارها این است که از عروسک های کوچکی که رنگ هایی جذاب برای نوزاد یا کودک شما دارند، استفاده کنید و آن را در بالای دوربین عکاسی سوار کنید تا تتوجه کودک به آن جلب شود. بهتر است عروسکی را انتخالب کنید که علاوه بر سبک بودن، از جمله عروسک های مورد علاقه نوزاد یا کودک باشد.

علاوه بر این، انواع مختلفی Shutter Huggers وجود دارد که مناسب دوربین هایی است که قطر لنزشان  تا 3.5 " (90 میلیمتر) است و یا گوشی های هوشمند. شما می توانید از Shutter Huggers جهت نصب کردن عروسک مورد علاقه کودک یا نوزاد خود بر روی دوربین یا گوشی های هوشمند و جلب توجه او استفاده کنید.