برای اجاره سالن تولد در محدوده پاسداران با شماره زیر تماس بگیرید

تلفن تماس: 09122769186
دفترخانه اسناد رسمی ازدواج شرق تهران

دفترخانه اسناد رسمی ازدواج شرق تهران

حلقه ازدواج

تأسیس دفترخانه ازدواج و طلاق 

تنظیم و ثبت سند قانونی ازدواج و طلاق در دفترخانه های ازدواج و طلاق انجام می شود. دفترخانه ها با حقوق خصوصی افراد جامعه ارتباط فشرده ای دارند و بیشتر فعالیت آن ها بر اساس حقوق حاکم بر قراردادها و تعهدات است. اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که تمایل به بر پا کردن یک دفتر ازدواج شیک یا دفترخانه های ازدواج ارزان در شرق تهران هستید، فهرست دفترخانه اسناد رسمی ازدواج شرق تهران را ببینید و با دفترخانه های ازدواج شیک شرق تهران آشنا شوید. همچنین لیست دفترخانه های ازدواج ارزان شرق تهران را نیز چک کنید و با قیمت ها آشنا شوید. به شرط دریافت مجوز از طریق سر دفتر، تأسیس دفترخانه در هر نقطه ای از شهر (شهرستان یا استان) امکان پذیر است. اگر قصد انتقال دفترخانه خود را به شهر یا استان دیگر دارید، باید این کار را طبق قوانین و مقررات خاصی انجام دهید اما اگر دفترخانه خود را در همان شهر، اما در محلی دیگر می خواهید برپا کنید، این نقل و انتقال مانعی ندارد و کافی است به تأئید و ثبت محلی برسد.

کارمندان مراکز اسناد رسمی ازدواج

هر یک از مراکز اسناد رسمی ازدواج دارای یک عضو اصلی به نام سر دفتر هستند. در صورتی که خودتان می خواهید سر دفتر دفترخانه ای که تأسیس کرده اید باشید، باید بدانید که انتخاب کارمندان دفترخانه به عهدۀ خودتان است. شما به دفتریار نیاز خواهید داشت. تعداد دفتریار می تواند یک یا دو تا باشد؛ اما داشتن دفتریار دوم اختیاری است. در صورتی که در یک دفترخانه، دفتر یار دوم نیاز باشد، این دفتر یار باید به تأئید سازمان ثبت برسد.

درآمد دفترخانه

یکی از منابع درآمد دفترخانه های ازدواج از طریق حق التحریر حاصل می شود. حق التحریر وجوهی است که از ارباب رجوع بابت ثبت و تنظیم اسناد رسمی دریافت می شود. این وجوه فقط متعلق به سر دفتر نیست و به عنوان حقوق بین کارمندان تقسیم می شود. لازم به ذکر است که برخی از وجوه دریافتی مثل عوارض شهری، حق الثبت و مالیات نقل و انتقال جزء درآمد دفترخانه محسوب نمی شود و دفترخانه تننها مجری وصول آن ها است. لازم به ذکر است که اخذ حق التحریر اضافی از ارباب رجوع از جمله تخلفات رایج در دفاتر اسناد رسمی است که به ضرر مراجعین تمام می شود.

درآمدی که دفاتر ازدواج شیک دارند به دلیل مدرن بودن نسبت به دیگر دفترخانه های اسناد رسمی ازدواج و طلاق بیشتر خواهد بود. زیرا دفاتر ازدواج شیک هزینه بیشتری برای وسایل جانبی مانند سفرۀ عقد را که مدرن تر و شیک تر است از مشتری خود دریافت می کنند.

مراحل تنظیم سند در دفاتر اسناد رسمی

  • احراز هویت و اهلیت
  • احراز اصالت و اعتبار مستندات سند
  • احراز انجام مقررات قانونی و اطمینان از عدم منع قانونی تنظیم سند.
  • وصول حق التحریر و سایر حقوق دولتی
  • تنظیم کردن اوراق سند توسط متعاملین و تأئید
  • ثبت سند در دفتر سر دفتر، تصدیق آن و ثبت کردن دفتر توسط متعاملین
  • امضای سر دفتر که سبب تأئید صحت ثبت و هویت متعاملین می گردد.
  • امضای دفتریار و مهر دفتر خانه.