برای اجاره سالن تولد در محدوده پاسداران با شماره زیر تماس بگیرید

تلفن تماس: 09122769186
لباس عروس

لباس عروس

لباس عروس

خرید لباس عروس یا طراحی لباس عروس (خرید، دوخت یا اجاره لباس عروس) از قسمت های جذاب خریدهای عروسی، به ویژه برای عروس خانم ها است اما این جذابیت به دلیل تفاوت قیمت لباس عروس ممکن است گاهی با نگرانی و استرس همراه باشد.

شما به چهار روش می توانید لباس عروسی خود را انتخاب کنید:

  1. آن را به صورت آماه و حاضری خریداری کنید؛ این خرید می تواند خرید یک لباس عروس نو یا لباس عروس دست دوم باشد.
  2. لباس عروس خود را سفارش دهید و طبق مدلی که در نظر دارید بدوزید و آن را خریداری کنید.
  3. لباس عروس مورد نظر خود را طبق مدلی که در نظر دارید سفارش دوخت دهید، امّا آن را کرایه کنید و پس از پایان مراسم عروسی و پرداخت هزینۀ آن را پس دهید.
  4. لباس عروس را به صورت آماده و حاضری کرایه کنید و پس از اتمام مراسم عروسی و پرداخت هزینۀ آن، آن را پس دهید.

Happy-Bride-Guide-The-Dress-2-1024x678

به موارد زیر توجه داشته باشید

امروزه بیشتر روش اول و روش آخر استفاده می شود؛ به ویژه روش اول. زیرا از نظر اقتصادی پرداخت هزینه برای خرید پارجه مخصوص لباس عروس، وسایل جانبی (پولک، تور، حریر و...) و همچنین پرداخت دستمزد خیاط مقرون به صرفه نخواهد بود. از طرف دیگر، به دلیل اینکه نگهداری لباس عروس در منزل کمی مشکل است و بعدها مورد استفاده قرار نمی گیرد، افراد معمولاً برای شب عروسی خود، لباس عروس را کرایه می کنند.

در هنگام خرید یا کرایۀ لباس عروس دو یا سه نفر از افراد نزدیک خانوده خود یا دوستان صمیمی که واقع گرا هستند و به آن ها اعتماد دارید همراه داشته باشید، به ویژه مادر یا خواهر جزء این افراد باشند و در هنگام پرو حتما از نظرات آن ها استفاده کنید. این را هم به خاطر داشته باشید که نظر افراد مختلف در مورد لباس عروس شما می تواند کاملاً متفاوت باشد، بنابراین آنچه که مهم است در درجۀ اول نظر خودتان و سپس دو یا سه نفر از افراد نزدیک تر است.

لباس های عروس با توجه به سبک های مختلفی که بدن هر شخصی می تواند داشته باشد دوخته می شود. لباس عروس خود را با توجه به فرم اندام خود تهیه کنید یا بدوزید؛ در مورد افرادی که قصد دوختن دارند، خیاط معمولاً در این زمینه آن ها راهنمایی می کند امّا در مورد افرادی که می خواهند لباس عروس خود را به صورت حاضری بخرند یا کرایه کنند، این مورد باید دقت شود. البته شما می توانند به شرطی که فروشنده لباس عروس با تجربه و حرفه ای باشد، از نظر او نیز استفاده کنید و بهره مند شوید.

خودتان تحقیق کنید: قبل از خرید یا کرایه، در پیدا کردن سبک لباس عروس خود، سایت ها و مجلات مرتبط را بررسی کنید. اگر افراد متخصصی در این زمینه در اطراف شما وجود دارند، با آن ها مشورت کنید؛ شما ممکن است لباس عروس دلخواهتان را پیدا کنید اما مشاور شما ممکن است ایدۀ خوبی در این مورد برای شما داشته باشد و که به ذهن شما نرسیده اما می تواند برایتان مفید واقع شود.

به میکاپ یا آرایش خود توجه کنید! در هنگام تهیۀ لباس عروس حتما این را به یاد داشته باشید که قرار است آرایش روز عروسی شما به سبک و شیوه ای باشد؛ آرایش محو یا غلیظ؟ همچنین سبک شینیون موهای شما چگونه خواهد بود؟ آیا قصد دارید موهای خود را باز بگذارید یا آن را فِر کنید یا کاملاً ببندید و شینیون کنید؟ بنابراین با توجه به سبک آرایش چهره و موی خود در روز عروسی تان، لباس عروس خود را انتخاب کنید. آنچه که در این مورد مهم است، بالا تننۀ لباس عروس و یقه آن است؛ اینکه دکولته باشد، بندی باشد، یقه سه سانتی باشد، یقه قایقی و انواع زیاد دیگر.

سایز: اگر اضافه وزن دارید و قصد دارید در مدت زمان خاصی وزن و سایز خود را کاهش دهید و از طرفی قصد دوختن لباس عروستان را دارید، از خیاط خود بخواهید تا سایز لباستان را تقریباً متناسب و نزدیک به آنچه که اکنون هستید اندازه بزند؛ زیرا شما نمی دانید در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد! آیا صد در صد به وزن و سایز ایده آل خود خواهید رسید؟ بنابراین ریسک نکنید و سایز لباس عروسی تان را از سایز کنونی زیاد کوچک در نظر نگیرید.

سفارش دوخت: ازشش ماه قبل از موعد عروسی، لباس خود را جهت دوخت سفارش دهید؛ با این حال، بهترین زمان برای سفارش لباس عروس هشت تا ده ماه است.

 اگر مدل لباس عروس خاصی در نظرتان هست، در مزون های لباس عروس که ارائه دهندۀ بهترین لباس عروس ها هستند،  طراحی لباس عروس انجام می شود، طرح مورنظرتان را سفارش دهید. اگر قصد اجارۀ لباس عروس را دارید نیز می توانید از این مزون ها اجاره کنید.

 

حرف آخر

لباس شما نمایندۀ شخصیت شماست، گذشته از آنچه که از سبک و طرح لباس و .... گفته شد و باید در نظر گرفت، شما باید شخصیت خود را نیز در انتخاب و پوشیدن لباس تان در نظر داشته باشید و این را هیچگاه از یاد نبرید.