برای اجاره سالن تولد در محدوده پاسداران با شماره زیر تماس بگیرید

تلفن تماس: 09122769186
مزون لباس عروسی

مزون لباس عروسی

مزون لباس عروسی و لباس مجلسی

مزون یک واژۀ فرانسوی است که در ذهن ما ایرانی ها تداعی کنندۀ خیاطی لباس های زنانه مجلسی است.

بر خلاف لباس های معمولی (شلوار، پیراهن، مانتو و غیره) دوخت لباس عروس به خیاط هایی حرفه ای که در این کار متخصص شده اند نیاز دارد تا تمام مهارت ها و فوت و فن هایی که در دوخت لباس عروس لازم است، در هنگام دوخت به کار گیرد. به کار بردن ظریف کاری هایی که در دوخت لباس عروس لازم است، تزئینات لباس عروس، برش ها و در نهایت ارائۀ یک دوخت تمییز از وظایف خیاط های لباس عروس در مزون های لباس  عروس است.

مزون های لباس عروس مکان هایی هستند که در زمینه دوخت و فروش لباس عروس فعالیّت می کنند. مزون لباس عروس علاوه بر استاندارهایی که خاص این مکان ها است باید چیدمان، طراحی داخلی و نور مناسب داشته باشد. در هنگام مراجعه به یک مزون لباس عروس به نحوۀ نورپردازی آن مزون توجه کنید. در برخی از مزون های لباس عروس نورپردازی به قدری زیاد یا مصنوعی است که رنگ پارچۀ لباس عروس رنگ طبیعی خود را نشان نمی دهد . آنجا است که شما ممکن است از لباس عروسی با رنگی خاص خوشتان آید آما بعد از آماده شدن و بردن آن در منزل و هنگام پوشیدن آن، رنگ، نوع پارچه و جلا یا براقیت لباس عروس شما، با آنچه که در مزون دید تفادت دارد. یک مزون خوب لباس عروس باید لباس هایی که به مشتری ارائه می کند دقیقا مشابه با آنچه در ژورنال است باشد. در مزون های لباس عروس علاوه بر لباس عروس، تاج و تور هم فروخته یا دوخته می شود. بهتر است تاج و تور خود را از همان مزونی که لباس عروس خود را تهیه کرده اید، بخرید یا اجاره کنید.

اگر قصد دوخت لباس عروس خود را دارید، مزونی را انتخاب کنید که در مورد آن مطمئن باشید. زیرا پارچه های لباس عروس، پارچه هایی ظریف، حساس و گران قیمت تر از سایر پارچه ها هستند. خیاطی را انتخاب کنید که آسیبی به پارچه نرساند و در زمان معین شده لباستان را تحویل دهند تا اگر ایرادی دارد تا قبل از عروسی و با سر فرصت و به دور از عجله، این ایرادات رفع شود. یک خیاط حرفه ای حتی می تواند با دوخت یک لباس عروس متناسب با اندام شما، در صورت وجود نقص در اندام شما، آن نقص ها را از نظر ها پنهان کند و پارچه و مدل هایی را به شما پیشنهاد کند که با نوع اندام شما هماهنگی داشته باشد.

در هنگام خرید لباس عروس از مزون های لباس عروس، در درجۀ اول به کیفیت لباس عروس توجه کنید نه کمیت! کیفیت شامل نوع پارچه و دوخت تمییز لباس است.هیچ کاه کیفیت را فدای کمیت نکنید. یک لباس عروس ساده اما با کیفیت همواره بهتر از لباسی مجلل و کم کیفیت است. لازم به ذکر است که اگر قصد خرید لباس عقد و سایر لباس های مجلسی هم داشته باشید می توانید علاوه بر مزون عروس، از مزون لباس عقد هم برای تهیۀ آن استفاده کنید. بانک اطّلاعاتی بهترین و ارزان ترین مزون ها را می توانید با سرچ در اینترنت یا از طریق شرکت های تشریفات و خدمات مجالس عروسی داشته باشید.